Olej sezamowy do masażu – tajna broń Ajuwerdy
Wykorzystywanie różnego rodzaju olejów podczas masażu nie tylko sprawia, że jest on przyjemny, ale także pozytywnie wpływa na nasze ciało oraz samopoczucia. W Ajuwerdzie na nasze ciało aplikowane są ciepłe oleje, ponieważ szybciej się rozprowadzają, ale także lepiej nawilżają i odżywiają naszą skórę. Wprowadź do swojej codzienności masaż olejem sezamowym i ciesz się piękną, gładką i nawilżoną skórą.
Olej sezamowy do masażu – właściwości
W kosmetyce olej sezamowy ceniony jest za właściwości przeciwstarzeniowe, fotoochronne, nawilżające i przeciwbakteryjne. Olej sezamowy do masażu zawiera minerały służące skórze (magnez, wapń, żelazo, cynk) i witaminy (B6, E), kwasy linolowy oraz oleinowy, które działają nawilżająco, regeneracyjnie i przeciwstarzeniowo. Olej sezamowy przynosi także ulgę obolałym, napiętym mięśniom i stawom. Jak masaż olejem sezamowym wpływa na naszą skórę?
- Olej sezamowy posiada bardzo efektywne właściwości regeneracyjne.
- Skóra odzyskuje elastyczność.
- Posiada działanie fotoochronne. Hamuje wolne rodniki generowane przez promieniowanie UV-B.
- Dzięki wysokiej obecności kwas linolowego w składzie posiada działanie nawilżające. Łagodzi skórę i redukuje utratę wody transepidermalnej.
- Olej sezamowy powstrzymuje rozwój mikroorganizmów (głównie bakterii gram dodatnich) przez co sprawdza się w kosmetykach do higieny osobistej oraz produktach dezodorujących.
Olej sezamowy doskonale sprawdzi się także do masażu twarzy. Dzięki niemu jesteśmy w stanie wpłynąć na regulację wytwarzanego sebum. Właściwości antybakteryjne oleju sezamowego mogą uwolnić cerę od toksyn i pomóc w uniknięciu tzw. zapychania, które może powodować stany zapalne i zakażenia skóry.
Masaż olejem sezamowym – dla kogo?
Olej sezamowy sprawdzi się w pielęgnacji każdego rodzaju skóry, szczególnie w pielęgnacji skóry dojrzałej, suchej, normalnej, wrażliwej, atopowej, alergicznej.
Kiedy nie wykonywać masażu olejem sezamowym?
Masażu olejem sezamowym nie powinniśmy wykonywać w trakcie przeziębienia oraz podczas miesiączki. Nie powinny go także stosować osoby z alergią na sezam. Olej sezamowy do masażu nie powinien być także stosowany przez osoby z cerą naczynkową, AZS oraz przy stanach zapalnych skóry.
Jak wykonać masaż olejem sezamowym?
Olej sezamowy do masażu powinniśmy podgrzać do temperatury 40 stopni. Olej sezamowy może być stosowany w postaci czystej, nierozcieńczony lub jako składnik przy tworzeniu mieszanek. Do mieszanek dodawaj go w ilości 5-30% do oleju bazowego. Masaż olejem sezamowym najlepiej wykonywać po kąpieli. Masaż całego ciała wykonujemy energicznymi ruchami, zawsze w kierunku serca. Powinien on trwać około 10-15 minut.
Zobacz także: Olej kokosowy do masażu – jak działa na nasze ciało?
Odprężający masaż olejem sezamowym
Jeżeli chcemy wykonać odprężający masaż olejem sezamowym powinniśmy poprosić o to drugą osobę. Taki masaż także wykonujemy ciepłym olejem. Powinien on trwać około 30 minut, abyśmy mogli się zrelaksować, odpocząć i oderwać od codzienności. Podczas masażu wykonujemy delikatne i subtelne ruchy.
Zobacz także: Olejek różany – do masażu, kąpieli, aromaterapii i pielęgnacji