Masaż świecą – jaką świecę do masażu wybrać?

Masaż świecą to doskonały sposób na relaks i odpoczynek. Koi zmyły oraz ciało. Dodatkowo masaż świecą możemy wykonać w profesjonalnym salonie lub domu, ponieważ na rynku dostępnych jest wiele świec do masażu. Ten rodzaj masażu pozwala na odprężenie całego ciała, a także pozytywnie wpływa na skórę – jest zdrowa, jędrna i nawilżona.

Jak przebiega masaż świecą?

W przypadku tego rodzaju zabiegu do odprężenia używa się specjalnej świecy do masażu. Nie jest to zwyczajna świeca, jej wosk nie powoduje oparzeń, a także nie zastyga. Dodatkowo świeca do masażu wzbogacona jest o kojące olejki eteryczne. Podczas masażu świecą w pokoju unosi się piękny i kojący zmysły zapach. Najczęściej jest to zapach kakao, owoców, piżma lub kwiatów. Połączenie pięknego zapachu, rozgrzewającego olejku i wyjątkowej atmosfery sprzyja odpoczynkowi i regeneracji. Masaż świecą łączy w sobie kilka aspektów. Po pierwsze masaż – tradycyjny sposób na rozluźnienie i odprężenie mięśni oraz aromaterapię – wykorzystanie świec eterycznych do poprawy samopoczucia. Ostatnim aspektem jest leczenie ciepłem – rozgrzany wosk rozluźnia mięśnie, a także poprawia funkcjonowanie układu krążenia, działa przy nerwobólach oraz bólach reumatycznych.
Masaż świecą aromatyczną trwa około godziny i obejmuje całe ciało – ręce, nogi, brzuch i klatkę piersiową. Masaż na bieżąco zapala i gasi świecę do masażu, aby wosk przez cały czas był ciepły.

Dlaczego warto wykonać masaż świecą aromatyczną

Masaż ciepłą świecą jest wskazany zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Wskazany jest dla osób, które zmagają się ze stresem, nadmiarem obowiązków, złym samopoczuciem i zmęczeniem. Dodatkowo użycie świecy do masażu doskonale działa na naszą skórę – ujędrnia ją i odżywia. Masaż świecą rozluźnia mięśnie i niweluje napięcie.

Masaż świecą – przeciwwskazania

Jeżeli chcemy zdecydować się masaż świecą powinniśmy sprawdzić czy nie jesteśmy uczuleni na któryś ze składników. Dodatkowo przeciwwskazania do masażu świecą to:

 • Nadciśnienie,
 • Przeziębienie,
 • Podwyższona temperatura,
 • Nowotwór,
 • Nadczynność tarczycy,
 • Ciąża,
 • Miesiączka

Jaką świeczkę do masażu wybrać?

Dostępność na rynku świeczek do masażu jest całkiem duża. Pamiętaj, że do zabiegu musisz używać specjalnej świecy, w przeciwnym wypadku ryzykujesz poparzenie i dyskomfort spowodowany zastygającym woskiem. Jaką świecę do masażu wybrać?

Świeca sojowa do masażu

Rozgrzana świeca sojowa do masażu, po rozlaniu na skórę wydobywa relaksujące nuty zapachowe z kompozycji aromatów przez cały czas od kontaktu ze skórą. Jakie są zalety świecy sojowej do masażu?

 • Ekologiczne – wytwarza się je, tłocząc olej z ziaren soi. Ze względu na naturalne pochodzenie są biodegradowalne i bezpieczne dla środowiska.
 • Odpowiednie dla wegan – świece sojowe, w przeciwieństwie do świec z wosku pszczelego, są pochodzenia roślinnego.
 • Bezpieczne – temperatura rozpuszczenia wosku zazwyczaj jest niższa niż 60 stopni, dzięki temu nie powodują poparzeń.
 • Dobry wpływ na zdrowie – poprawiają samopoczucie, a ponieważ w trakcie spalania nie emitują toksycznych substancji, można cieszyć się czystym powietrzem bez bólu głowy czy mdłości.
 • Odżywia i nawilżaj skórę
 • Brak plam – nawet jeśli świeca sojowa w trakcie masażu rozleje się, zabrudzenie łatwo jest usunąć.

Naturalne świece do masażu

Naturalne świece do masażu najczęściej wykonane są z wosków sojowych oraz odżywczych składników, takich: jak masło shea, olej kokosowy czy olejki eteryczne oraz witaminy. Do masażu warto wybrać naturalne świece, ponieważ doskonale wpływają na skórę, a także są ekologiczne. Dostępne w wielu zapachów pozwolą dopasować je do gustów osoby masowanej.

Masaż świecą – czy warto?

Masaż świecą posiada wiele pozytywnych opinii, ponieważ to niezwykle przyjemny zabieg, szczególnie w chłodne dni i zimne miesiące. Pozwala na rozluźnienie mięśni i ciała, a także relaks w otoczeniu pięknych zapachów. Dodatkowo świece do masażu pozytywnie wpływają na skórę odżywiając ją i nawilżając.

Zobacz także: Masaż dłoni – jak zrobić domowe spa dla dłoni?