Szczotka do masażu twarzy na sucho – jaką wybrać?

O pozytywnym wpływie szczotkowania na sucho słyszała niemal każda osoba, która interesuje się tematem pielęgnacji. Jednak podczas tego zabiegu często pomijamy skórę szyi oraz twarzy, która także potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji, aby jak najdłużej była jędrna oraz napięta. W okolicach głowy znajdują się gęsto umiejscowione węzły chłonne, mięśnie oraz naczynia krwionośne. Jakie efekty daje masaż twarzy na sucho?

Masaż twarzy na sucho szczotką – efekty

Szczotkowanie na sucho to zabieg, który cieszy się coraz większa popularnością. Przynosi spektakularne efekty, a możemy wykonywać go same w domu. Dodatkowo nie jest on czasochłonny. Masaż twarzy szczotką na sucho doskonale zastępuje peeling, który usuwa martwy naskórek. Dodatkowo skóra po zabiegu jest napięta i ujędrniona. Poprawia się kondycja skóry. Masaż twarzy szczotką na sucho poprawia ogólny stan zdrowia i samopoczucie, jest tez dobrym sposobem walki z bólami głowy.

Szczotka do masażu twarzy na sucho

Szczotki do masażu twarzy na sucho są niewielkich rozmiarów, dzięki czemu doskonale mieszczą się w dłoni, a także pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych rejonów. Przeznaczone są one do codziennego masażu.

Jaką szczotkę do masażu twarzy na sucho wybrać?

Wybierając szczotkę do masażu powinniśmy postawić na jakość. Dzięki temu będziemy miały pewność, że nasza skóra nie będzie podrażniona, a szczotka będzie służyła nam przez długi czas. Jeżeli zależy nam na skuteczności i bezpieczeństwie powinniśmy wybrać naturalne włosie, np. włosie konia, z brody kozy oraz włosie dzika. Jeżeli zależy Ci na szczotce z włosiem pochodzenia roślinnego możesz wybrać szczotkę z agawy, kokosa lub trawy morskiej. Jednak ostateczny wybór rodzaju szczotki oraz twardości włosa powinien zależeć od Twoich osobistych preferencji, a także rodzaju skóry jaki posiadasz. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów szczotek, które pozwolą Ci na wykonanie bezpiecznego i skutecznego zabiegu.

Zobacz także: Masaż lodem – dlaczego warto go wykonywać?