Jak przygotować się do masażu relaksacyjnego?

Pierwsza wizyta w spa może być nieco stresująca. Nie wiemy, jak się przygotować, jak się zachować oraz jak będzie przebiegał masaż. Warto pamiętać, że masaż to przede wszystkim relaks i odpoczynek, dlatego stres przed nim jest niepotrzebny i może odebrać nam przyjemność z zabiegu. W profesjonalnych studiach masażu przez cały proces przeprowadzi nas terapeuta, dlatego nie musimy się niczym martwić. Możemy jednak sprawić, by doświadczenie to było jeszcze bardziej przyjemne poprzez odpowiednie przygotowanie.

Masaż relaksacyjny – jak się przygotować?

Przygotowanie do masażu relaksacyjnego to nie tylko kwestia fizyczna, ale również mentalna. Aby osiągnąć maksymalne korzyści płynące z takiej sesji, warto poświęcić trochę czasu na odpowiednie przygotowanie.

Jeżeli chcesz mieć pewność, że obsługa i higiena będzie na najwyższym poziomie wybierz sprawdzone miejsce z wieloma pozytywnymi opiniami. Jeżeli to Twoja pierwsza wizyta możesz wybrać masażystę tej samej płci. W ten sposób możesz uniknąć dyskomfortu i stresu, pamiętaj jednak, że w salonach spotkamy profesjonalistów, którzy do każdego klienta podchodzą w ten sam sposób, dbając o jego komfort.

Zapoznaj się z przeciwwskazaniami do masażu: Nie każdy zabieg może być wykonywany u każdego, dlatego warto zapoznać się z przeciwwskazaniami do masażu. Najczęściej zaliczamy do nich gorączkę, krwotoki, choroby zakaźne, zakrzepy, zapalenie żył, nowotwory.

Warto także pamiętać, że menstruacja oraz ciąża mogą być przeciwwskazaniami do wykonywania zabiegu, dlatego warto skonsultować to z masażystą.

Zaplanuj masaż na odpowiedni dzień: Idealnie, gdy wybierzesz dzień, w którym nie będziesz musiał się śpieszyć. Unikaj umawiania masażu bezpośrednio po intensywnym dniu w pracy. Wybierz dzień, w którym Twój grafik nie jest napięty i masz szansę odpowiednio wypocząć także po zabiegu.

Ubierz się wygodnie: Na masaż najlepiej ubrać luźne, wygodne ubrania. Wiele osób decyduje się na masaż bez ubrań, ale to zależy od indywidualnych preferencji.

Jedzenie i picie: Unikaj ciężkiego jedzenia na co najmniej godzinę przed masażem. Dobrze jest również być lekko nawodnionym, więc pij wodę przed zabiegiem, ale z umiarem. Pamiętaj też, aby przed zabiegiem nie spożywać alkoholu.

Higiena osobista: Warto wziąć prysznic przed masażem. Niektóre salony spa oferują taką opcję na miejscu. Przed zabiegiem mamy chwilę, aby się do niego przygotować w samotności.

Komunikacja z terapeutą: Przed rozpoczęciem masażu, omów z terapeutą swoje oczekiwania oraz informacje o ewentualnych problemach zdrowotnych lub miejscach, które wymagają szczególnej uwagi.

Warto wiedzieć: Przeciwwskazania do masażu

Jak przygotować się do masażu relaksacyjnego – ubrania

Nagość to jeden z elementów, które powodują u wielu osób strach i stres przed zabiegiem. Wszystko zależy od tego, jaki zabieg wybierzemy, ale przy wielu nie ma konieczność rozbierania się do naga. W salonach spa na miejscu otrzymujemy jednorazową bieliznę, którą mamy na sobie podczas zabiegu, oferowane są także ręczniki, które gwarantują intymność, komfort i chronią przed wychłodzeniem.

Jak się przygotować do masażu relaksacyjnego? Co zabrać ze sobą?

Udając się na masaż nie musimy zabierać ze sobą ręczników, kosmetyków do demakijażu, specjalnej bielizny, ponieważ wszystko otrzymujemy na miejscu. Stół, na którym odbywa się zabieg przykrywany jest jednorazowym podkładem. Ręcznik otrzymujemy od masażysty i wykorzystywany jest on podczas całego zabiegu. Dodatkowo otrzymamy jednorazową bieliznę. Zabiegi, które obejmują także twarz posiadają etap demakijażu i oczyszczenia twarzy, dzięki czemu nasza skóra będzie odpowiednio przygotowana.

Masaż to przede wszystkim relaks, dlatego nie powinien wiązać się ze stresem lub nadmiernymi myślami. Masażyści to profesjonaliści, którzy dokładają wszelkich starań, aby zabieg był dla nas komfortowy i odprężający. Jeżeli mamy wątpliwości związane z zabiegiem warto skonsultować się z masażystą.

Zobacz także: Dlaczego mięsień po masażu boli bardziej?