Jakie serum do masażu twarzy wybrać?

Masaż twarzy to doskonały zabieg uzupełniający codzienną pielęgnację, który ma pozytywny wpływ na naszą skórę, a także wygląd naszej twarzy, ponieważ po zabiegu nasza skóra jest napięta, a owal twarzy się zmienia. Prawidłowe wykonanie masażu wymaga użycia kosmetyku, który odpowiednio ją natłuści i sprawi, że zabieg będzie przyjemny. W tym celu wykorzystuje się olejki, masła do masażu, a także serum.

Dlaczego warto stosować serum do masażu twarzy?

Serum do masażu twarzy to kosmetyk, który posiada silnie skoncentrowane składniki, zawiera także szereg dobroczynnych substancji aktywnych. Rolą serum do masażu twarzy jest wzmocnienie działania kremu oraz innych kosmetyków stosowanych na twarz. Dlatego serum nakładamy przed aplikacja kremu. Serum do masażu twarzy może mieć postać olejku, żelu, lekkiego lub lepkiego płynu, a także kremu. To, jakie nasze serum będzie miało właściwości, zależy od nas.

Zobacz także: Jaki krem do masażu twarzy wybrać?

Jakie serum do masażu twarzy wybrać?

Wybór rodzaju serum do masażu twarzy zależy od potrzeb naszej skóry. Jaki kosmetyk wybrać?

  • Serum z witaminą C – ma działanie przeciwstarzeniowe i rozjaśniające. Pomaga zwiększyć produkcję kolagenu, rozjaśnia zaczerwienienia skóry, niweluje stany zapalne i podrażnienia.
  • Serum z retinolem (ostatnio największy hit w pielęgnacji) – delikatnie złuszcza naskórek, rozjaśnia przebarwienia, koryguje zmarszczki. Retinol poprawia stan skóry trądzikowej, wspomaga niwelowanie przebarwień, działa przeciwstarzeniowo i odmładzająco.
  • Serum z niacynamidem – redukuje przebarwienia i wzmacnia skórę;
  • Serum z kwasem hialuronowym – nawilża skórę i przywraca jej elastyczność. Dostarczanie kwasu hialuronowego za pośrednictwem kosmetyków jest niezbędne, aby utrzymać właściwy poziom wilgoci w skórze.
  • Serum z kolagenem -przeciwdziała starzeniu się skóry. Regeneruje, wygładza i uelastycznia.

Jakie są rodzaje serum do masażu twarzy?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów serum, najczęściej jednak możemy spotkać się z serum wodnym i olejowym.

Serum wodne do masażu twarzy

Serum na bazie wody najczęściej występuje w postaci lekkiego, przezroczystego żelu. Do tego typu serum najczęściej wprowadza się składniki, które łatwo rozpuszczają się w wodzie, np. witaminę C.

Serum olejowe do masażu twarzy

W przeciwieństwie do klasycznych olejków roślinnych, serum olejowe ma znacznie więcej składników. To mieszanina olejów, emolientów i substancji aktywnych dobrze rozpuszczalnych w tłuszczach. Serum olejowe doskonale sprawdza się do masażu twarzy ze względu na swoją oleistą formułę, która sprawi, że zabieg będzie bardziej przyjemny.

Wybór serum do masażu gua sha – o czym pamiętać?

Wybierając serum do masażu twarzy powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego formułę oraz szybkość wchłaniania. Jeżeli posiadamy lekkie serum, które szybko się wchłania masaż twarzy może być problematyczny, ponieważ płytka gua sha nie będzie płynnie sunęła po skórze. Najlepiej do tego celu sprawdzi się olejowe serum do masażu twarzy, które nie tylko pozytywnie wpłynie na kondycję skóry, ale także sprawi, że zabieg będzie przyjemny i relaksujący. Dodatkowo to doskonała alternatywa dla osób, których skóra „nie lubi się” z olejkami.

Zobacz także: Masaż rollerem do twarzy