Jaką szczotkę do masażu na sucho wybrać?

Szczotkowanie skóry to zabieg pielęgnacyjny, który w ostatnich latach zyskał ogromną popularność. Wszystko dzięki spektakularnym efektom i łatwości stosowania. Zabieg ten możemy wykonywać codziennie w domu, po kąpieli i cieszyć się gładką i nawilżoną skórą. Dlaczego warto stosować szczotkę do masażu na sucho?

Zabieg z wykorzystaniem szczotki do masażu na sucho – efekty

Masaż na sucho daje spektakularne efekty, nawet po kilku zabiegach, dlatego coraz więcej kobiet decyduje się na szczotkowanie ciała. Jakich efektów możemy się spodziewać?

 • Przyjemny i relaksujący masaż całego ciała,
 • Pobudzenie krążenia krwi,
 • Ujędrnienie i redukcja cellulitu,
 • Wspomaganie funkcjonowania układu limfatycznego,
 • Uelastycznienie skóry,
 • Złuszczanie i usunięcie martwego naskórka,
 • Oczyszczenie porów,
 • Niezwykła gładkość,
 • Przygotowanie skóry do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.

Jak używać szczotki do masażu na sucho?

Zabieg szczotkowania ciała możemy wykonywać codziennie, zarówno rano, jak i wieczorem. Na początku szczotkuj ciało delikatnie, aby masaż był przyjemny, a nie bolesny. Podczas masażu ciała wykonuj ruch w kierunku serca. Jest to bardzo istotne, ponieważ wiąże się z rozkładem naczyń limfatycznych w naszym ciele. Wykonujemy ruch omiatający, a nie szorujący. Tam gdzie skóra jest szczególnie wrażliwa zmniejsz siłę nacisku, np. w okolicach piersi. Cały zabieg z wykorzystaniem szczotki do masażu na sucho powinien trwać od 5 do 10 minut.

Jaka jest najlepsza szczotka do masażu na sucho?

Wybór najlepszej szczotki do masażu na sucho nie jest prosty ze względu na ogromny wybór jaki obecnie mamy. Główną cechą, na którą powinnaś zwrócić uwagę jest jakość wykonania oraz wykorzystanych surowców. Na rynku dostępne mamy szczotki do masażu na sucho z włosia naturalnego oraz pochodzenia roślinnego. Wybór zależy od naszych osobistych preferencji oraz przekonań. Jeśli jesteś na początku swojej drogi wybierz szczotkę z delikatniejszym włosiem, aby przyzwyczaić skórę do zabiegu. Szczotki zazwyczaj składają się z drewnianej oprawy, paska, który pozwala na wygodne umieszczenie jej w dłoni i włosia. Jeśli będziemy starannie dbać o szczotkę, posłuży nam bardzo długo. Podczas zakupu zwróć uwagę czy:

 • Włosie jest gęsto osadzone oraz równo przycięte,
 • Trzon jest wykonany z naturalnego drewna,
 • Szczotka posiada rączkę lub wygodny pasek.

Szczotka do masażu na sucho pochodzenia roślinnego

Najlepszym rozwiązaniem jest zakup szczotki z roślinnym włosiem, na przykład z włókiem agawy. Właściwości włosia sprawiają, że masaż jest bardzo przyjemny, ale też efektywny, dzięki czemu jego efekty widoczne są w krótkim czasie.

Szczotka do masażu na sucho z naturalnego włosia

Na rynku dostępne są także szczotki z naturalnego włosia np. końskiego lub włosia dzika. Najczęściej wybierane są szczotki do masażu z włosia dzika, ponieważ naturalne włosie jest o wiele bardziej delikatne niż inne stosowane materiały sztuczne i roślinne.

Jak dbać o swoją szczotkę do masażu na sucho?

Aby cieszyć się szczotką jak najdłużej należy wyrobić sobie nawyk mycia jej po każdym użyciu. Na szczotce zbierają się zanieczyszczenia, a także martwy naskórek. Po przeprowadzonym masażu umyj szczotkę mydłem lub szamponem i wypłucz wodą. Odstaw szczotkę do wyschnięcia włóknem do dołu. Dzięki temu woda, która pozostała na szczotce po jej umyciu – spłynie, a szczotka i jej włosie całkowicie się osuszą.

Zobacz także: Jak pozbyć się cellulitu dzięki rolce do masażu nóg?