Jak pozbyć się cellulitu dzięki rolce do masażu nóg?

Rolki do masażu to akcesorium, które pokochali wszyscy. Pomagają w rozluźnieniu mięśni, uniknięciu kontuzji, a także są pomocą w walce z bólem różnych części ciała. Rolki do masażu używane są także do ujędrnienia skóry i pozbycia się cellulitu. Rolki do masażu nóg pobudzają działanie układu limfatycznego, dzięki czemu z organizmu usuwane są toksyny oraz rozbijane są komórki tłuszczowe.

Jaki roller do masażu nóg wybrać?

Do rozluźnienia mięśni wykorzystywane są dwa rodzaje akcesoriów: masażery oraz rollery. Masażery dzielimy na ręczne i elektryczne. Masażery ręczne opierają się na wykorzystaniu siły mięśni, dlatego zniechęcają do dłuższego używania. Dobrą alternatywą są masażery elektryczne, które pozwalają na dobranie siły i prędkości masażu. Drugim sprzętem jest wałek do masażu nóg, który jest  niezwykle przydatny zarówno dla osób aktywnych fizycznie, jak i tych, którzy wykonują siedzącą pracę biurową. Na rynku dostępne są rollery do masażu nóg gładkie oraz z wypustkami. Decyzja o wyborze jednego z nich powinna być pokierowana celem, który chcemy osiągnąć. Na rynku dostępne są także rollery do masażu cellulitu w postaci uchwytu z wałkiem, na którego powierzchni mieszczą się liczne wypustki. Roller do masażu cellulitu może mieć także postać szczotki z gumowymi, grubymi wypustkami. Powszechnie stosowane są specjalne szczotki do szczotkowania ciała na sucho, które dają efekt peelingu, pobudzają krążenie, a także redukują cellulit.

Jak wykonać masaż przy użyciu rollera do masażu nóg?

Masaż przy użyciu rolki do masażu nóg zawsze wykonujemy od dołu w kierunku serca zaczynając od kostek. Roller do masażu nóg na cellulit powinien być używany 2-3 razy w tygodniu, a cały zabieg powinien trwać co najmniej 20 minut. Masaż za pomocą rolki do masażu nóg powinien obejmować każdy kawałek ciała, najważniejsza jest dokładność. Poszukujesz skutecznej rolki do masażu ud? Wybierz dermaroller, który wykonuje mikronakłucia, które wymuszają regenerację skóry i produkcję kolagenu i elastyny.

Jak pozbyć się cellulitu z ud?

Cellulit to problem wielu kobiet, który staje się szczególnie uciążliwy w miesiącach wiosennych i letnich. Roller do masażu nóg pomoże w walce z cellulitem, jednak powinien stanowić wsparcie dla szeregu innych czynności, które pomogą w pozbyciu się pomarańczowej skórki. Niezwykle ważna w wcale z cellulitem jest aktywność fizyczna i dieta. Jakie zabiegi oprócz rollowania skóry nóg z cellulitem będą skuteczne? Drenaż limfatyczny, masaż bańką chińską i masaż antycellulitowy.

Zobacz także: Grubsze uda – jak pozbyć się tkanki tłuszczowej z ud?