Grubsze uda – jak pozbyć się tkanki tłuszczowej z ud?

Grubsze uda to problem, z którym zmaga się wiele kobiet, ponieważ tkanka tłuszczowa w ciele kobiety najczęściej odkłada się w rejonie ud oraz bioder. Nie dotyczy on jednak tylko kobiet otyłych, czasem wynika z określonej budowy ciała oraz genów. W rejonie ud pojawia się także znienawidzony cellulit czyli „pomarańczowa skórka”. Jak wyszczuplić uda?

Jak wysmuklić uda – dieta

Dieta jest kluczem do sukcesu nie tylko w posiadaniu smuklejszej sylwetki, ale także lepszego samopoczucia. Grubsze uda są powodem nieodpowiedniej diety, siedzącego trybu życia, ograniczonego spożycia owoców oraz warzyw. Wyszczuplanie ud najlepiej zacząć od zmiany nawyków żywieniowych – wyeliminowanie słodyczy, słodkich napojów, białego pieczywa. Dieta, której celem jest wyszczuplenie ud powinna być bogata w warzywa oraz owoce, które dostarczają witamin i minerałów. Zmiana nawyków żywieniowych powinna także zawierać picie odpowiedniej ilości wody.

Jak odchudzić uda – ćwiczenia

Kolejnym sposobem na grubsze uda jest zwiększenie aktywności fizycznej, ponieważ siedzący tryb życia sprzyja odkładaniu się tkanki tłuszczowej. Najlepiej sprawdzą się ćwiczenia ukierunkowane na dolne partie ciała, które pozwolą na wyszczuplenie ud oraz nóg: przysiady, wykroki, hip thrust, skakanka, unoszenie nogi do boku, bieganie oraz trening interwałowy.

Jak wyszczuplić nogi bez ćwiczeń?

Jak wyszczuplić nogi bez ćwiczeń? To pytanie zadaje sobie większość z nas. Wyszczuplanie ud to proces, na który składa się wiele czynników, dlatego  osiągniecie spektakularnego efektów bez stosowania diety oraz ćwiczeń nie jest możliwe. Istnieje jednak wiele dodatkowych sposobów na wyszczuplenie ud, które wspomogą ten proces.

Zabiegi na wyszczuplenie ud

Znanym zabiegiem na wyszczuplenie ud jest liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu. Jest to zabiegi inwazyjny, dlatego przed jego wykonaniem należy wykonać szereg badan diagnostycznych i obrazowych. Popularnymi bezinwazyjnymi zabiegami są: kriolipoliza oraz karboksyterapia, które pomagają w wyszczupleniu ud. Niezwykle popularnym, nieinwazyjnym zabiegiem, który pomaga w pozbyciu się cellulitu i ujędrnieniu skóry jest antycellulitowy masaż bańką chińską. Wykorzystuje on próżniowe zasysanie skóry i znajdujących się pod nią tkanek za pomocą specjalnej gumowej bańki.

Zobacz także: Czym jest drenaż limfatyczny?

Szczotkowanie ciała na sucho

Jak wyszczuplić nogi bez ćwiczeń? Codziennie wykonuj masaż przy użyciu bambusowej szczotki. To łatwy i skuteczny zabieg, który można wykonywać samodzielnie w domu. Pozwoli na optyczne wysmuklenie ud oraz poprawę jędrności skory. Szczotkowanie ciała na sucho skutecznie pobudza krążenie krwi, ujędrnia i redukuje cellulit, usuwa martwe komórki naskórka i nadaje skórze gładkość, wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn, relaksuje i pobudza zmysły.

Grubsze uda – problem wielu kobiet

Grubsze uda to problem, z którym skutecznie można sobie radzić wprowadzając do swojego życia zdrowsze nawyki – odpowiednia dieta oraz aktywny tryb życia. Dodatkowo cały proces wyszczuplania ud warto wspierać różnego rodzaju zabiegami, takimi jak masaż antycellulitowy bańką chińską w salonie oraz szczotkowanie ciała na sucho w domu.  Dzięki temu efekty będą szybciej widoczne, skóra stanie się jędrna, a cellulit zniknie.

Zapraszamy na masaż antycellulitowy bańką chińską w Moonlight SPA w Krakowie!