Jak wyrównać koloryt cery i pozbyć się przebarwień?

Przyczyny występowania przebarwień na skórze są różne – niewłaściwa dieta, nadmierna ekspozycja na słońce, przebyty trądzik lub zaburzenia hormonalne. Za koloryt cery odpowiada melanina – im więcej jest jej w skórze, tym karnacja jest ciemniejsza. W wyniku różnych czynników, m.in. zmian hormonalnych ilość melaniny zostaje zaburzona, a na skórze pojawiają się przebarwienia. Dlatego żeby cieszyć się piękną cerą należy o nią dbać i stosować odpowiednią pielęgnację. Jak wyrównać koloryt na twarzy?

Jak poprawić koloryt cery?

Większość przebarwień można usunąć, dlatego warto skonsultować się z dermatologiem, który oceni ogólny stan skóry i podpowie, jaki sposób wyrównania kolorytu skóry będzie najlepszy.

Wyrównanie kolorytu skóry – zabiegi

Obecnie dostępne są różne zabiegi, których efektem jest wyrównanie kolorytu twarzy, które można wykonać w salonie kosmetycznym. Koloryt cery możesz wyrównać dzięki peelingowi chemicznemu, czyli zabiegu przy użyciu kwasów. Zabiegi kwasami przynoszą wiele pozytywnychskutków, także poprawę kolorytu cery. Szczególnie polecane są kwasy: X-PEEL 63%, P-PEEL 44%(kwaspirogronowy)orazF-PEEL 20%(kwaspirogronowy ) w Moonlight SPA w Krakowie. Peeling kawitacyjny to zabieg kosmetyczny, który usuwa z naskórka martwe komórki, dzięki czemu dokładnie czyści skórę i hamuje rozmnażanie się bakterii. Skuteczna jest również mezoterapia mikroigłowa, dzięki której zwiększa się wchłanialność różnych kosmetyków oraz substancji odżywczych. W celu wyrównania kolorytu skóry warto skorzystać także z zabiegu mikrodermabrazji diamentowej, która polega na mechanicznym oczyszczaniu skóry poprzez ścieranie za pomocą specjalnej głowicy wyposażonej w małe diamenty. Doskonały wpływ na koloryt cery ma także witamina C, która dostępna jest w postaci serum do nakładania na twarz. Warto także wybrać się na profesjonalny zabieg z zastosowaniem tej witaminy, który odżywia, ujędrnia i rozjaśnia cerę. Należy pamiętać, by zabiegi wykonywać na skórze nieopalonej, najlepiej w okresie jesienno-zimowym. 

Wyrównywanie kolorytu twarzy – pielęgnacja

W utrzymaniu odpowiedniego kolorytu cery niezwykle ważna jest odpowiednia pielęgnacja opierająca się na kosmetykach nawilżających oraz odżywiających. Nie należy zapominać o stosowaniu kremów z filtrem, także w zimie. Wyrównanie kolory skóry to proces, dlatego po zabiegach należy stosować odpowiednią pielęgnację, która pozwoli nam cieszyć się perfekcyjnym wyglądem cery jak najdłużej. Wybierając krem do twarzy najlepiej wybrać taki, w którego składzie pojawia się witamina C mająca działanie rozjaśniające. Wybierane kosmetyki powinny mieć także działanie przeciwstarzeniowe, ponieważ starzenie się tkanki jest związane z nierównym kolorytem cery. Jak wyrównać koloryt na twarzy? Stosuj kosmetyki z delikatnymi kwasami.

Jak skutecznie wyrównać koloryt cery?

W profesjonalnych salonach dostępnych jest wiele zabiegów, których celem jest wyrównanie kolorytu skóry. Warto także zapobiegać powstawaniu przebarwień na twarzy – stosować kremy z filtrem oraz kosmetyki z witaminą C i kwasami, unikać nadmiernej ekspozycji na słońce oraz stosować odpowiednią dietę.

Zobacz także: Pielęgnacja twarzy