Jak zregenerować zniszczone dłonie? Domowe sposoby i zabiegi na suche dłonie

Skóra na dłoniach nie posiada gruczołów łojowych, a także ma cienką warstwę tkanki tłuszczowej, dlatego nie posiada bariery ochronnej. Zniszczone dłonie to problem osób, które często używają detergentów, a także nie chronią rąk podczas skrajnych temperatur. Z wiekiem skóra na dłoniach traci sprężystość i znacznie wcześniej się starzeje. Jakie wybrać zabiegi na zniszczone dłonie?

Zabiegi na zniszczone dłonie

Jeżeli zależy nam na pięknych oraz zadbanych dłoniach możemy wybrać zabiegi, które są doskonałym sposobem na zniszczone dłonie. Jednym z najbardziej popularnych zabiegów na zniszczone dłonie jest mezoterapia igłowa, która ma na celu regenerację i poprawę wyglądu skóry. Popularne są także zabiegi z użyciem kwasów, które pobudzają skórę do regeneracji oraz odnowy. Dzięki temu zniszczone dłonie stają się nawilżone.  Sposób na zniszczone dłonie to także fotoodmładzanie, które wykorzystuje silne impulsy światła powodujące produkcję kolagenu oraz elastyny.

Sposoby na zniszczone dłonie

Najlepszym sposobem na zniszczone dłonie jest regularne nawilżanie ich, a także ochrona przed szkodliwymi czynnikami. Zniszczone dłonie od detergentów to problem, z którym się zmaga wiele osób, ponieważ nie stosują dodatkowej ochrony, np. podczas sprzątania. Na rynku dostępnych jest wiele kremów, które nawilżają i regenerują bardzo zniszczone dłonie. Wybierz lżejsze na dzień oraz bardziej bogate na noc. Domowym zabiegiem na zniszczone dłonie jest zastosowanie maski, którą możesz wykonać sam lub zakupić gotową w sklepie.

Zobacz także: Jak powstają zaskórniki?

Domowe maski na bardzo zniszczone dłonie

Domowe maski to doskonały sposób na zniszczone dłonie od detergentów. Wykorzystaj siemię lniane, które zalejesz 2 łyżkami wody. Wywar gotuj przez 5 minut a po przestygnięciu zanurz w nim dłonie na maksymalnie 20 minut. Dzięki temu dłonie odżywione, skóra zmiękczona, a drobne ranki zagojone. Przed nałożeniem maski na zniszczone dłonie warto zastosować peeling, który usunie martwy naskórek. Przygotuj 2 łyżki zmielonych płatków owsianych, łyżeczkę wody i miodu i wymieszaj ze sobą. Możesz wykorzystać także olej kokosowy, który nałożysz na dłonie.  To doskonały sposób na pozbycie się martwego naskórka i przygotowania zniszczonych dłoni do dalszej pielęgnacji.

Jak odmłodzić dłonie?

Bardzo zniszczone dłonie wymagają odpowiedniej pielęgnacji oraz regularności. Jak odmłodzić dłonie? Wprowadź do swojej codzienności rozwiązania, które pozytywnie wpłyną na zniszczone dłonie. Podczas sprzątania oraz zmywania używaj rękawiczek ochronnych, nie stosuj skrajnych temperatur wody podczas mycia. W zimie stosuj rękawiczki oraz bogate kremy ochronne. Raz na tydzień stosuj zabiegi na zniszczone dłonie – peeling, maska, kąpiel w rozgrzanym olejku rycynowym.