Olejek rycynowy na rzęsy, brwi i włosy

Olejek rycynowy to produkt, który kupimy w aptece już za kilka złotych. Otrzymywany jest z nasion rącznika pospolitego. Ma zbawienny wpływ na naszą skórę, paznokcie, a także włoski na rzęsach, brwiach oraz naszej głowie. Wspomaga regenerację uszkodzonego naskórka oraz wzmacnia i zapobiega wypadaniu włosów. Ma gęstą, oleistą konsystencję oraz jasny kolor, przed nałożeniem go na skórę lub włosy najlepiej go rozgrzać, np. w dłoniach.

Olej rycynowy na rzęsy – efekty

Olejek rycynowy na rzęsy często stosowany jest, aby je wzmocnić i przyspieszyć porost. Olej rycynowy na rzęsy możemy nakładać za pomocą cienkiego pędzelka lub specjalnej szczoteczki. Podczas nakładania należy zwrócić uwagę na odpowiednią ilość produktu, ponieważ olejek może dostać się do oczu i spowodować powstanie “mgły”, która będzie utrudniała widzenie. Olejek rycynowy na rzęsy możesz stosować codziennie, pamiętaj jednak, że efekty nie będą widoczne od razu, ważna jest systematyczność. Olej rycynowy sprawia, że włoski są mocniejsze, gęstsze i mniej wypadają.

Olej rycynowy na brwi – efekty

Olejek rycynowy na brwi sprawia, że stają się one wzmocnione oraz zagęszczone. Tak jak w przypadku rzęs, olejek rycynowy na brwi nakładany może być za pomocą specjalnej szczoteczki lub wcierany palcem. Olej rycynowy na brwi sprawia, że włoski stają się mocniejsze oraz grubsze, a także z czasem zaczyna ich rosnąć więcej.

Olej rycynowy na włosy – efekty

Olejek rycynowy na włosy, podobnie jak w przypadku brwi oraz rzęs, zagwarantuje nam wzmocnienie naszych włosów. Olej rycynowy na włosy możesz stosować na kilka sposobów:

  • Olejowanie włosów – zabieg olejowania włosów sprawia, że są one odżywione, błyszczące, miłe w dotyku i mocne. Metod olejowania jest wiele: na sucho, na mokro, na podkład itp. Sposób najlepiej dobrać samemu, zależnie od potrzeb jego włosów. Olejowanie możesz jednak zacząć od metody na sucho. Przed myciem nałóż olejek rycynowy na włosy i pozostaw na godzinę lub całą noc. Olej należy emulgować odżywką, a następnie umyć szamponem.
  • Olejek rycynowy na końcówki włosów – za pomocą olejku rycynowego możesz codziennie zabezpieczać końcówki swoich włosów, dzięki temu nie będą zniszczone i rozdwojone.

Olejek rycynowy – czy warto stosować?

Olej rycynowy nakładany na brwi, rzęsy, paznokcie i włosy przynosi pozytywne efekty. Jego cena jest niewielka, dodatkowo możemy dostać go w każdej aptece i jest w 100% naturalny. Dzięki systematycznemu nakładaniu Twoje włosy będą mocniejsze i zabezpieczone przed działaniem zewnętrznych czynników. Włoski na brwiach oraz rzęsach staną się grubsze oraz będą szybciej rosły.

ZOBACZ TAKŻE: Pielęgnacja twarzy