Odpowiednie nawilżanie twarzy – dlaczego jest ważne?

Kluczem do pięknej skóry jest jej odpowiednia pielęgnacja. Każdy rodzaj i typ skóry ma inne potrzeby, jednak każda wymaga odpowiedniego nawilżania twarzy. Nawet skóra tłusta, na której pojawia się nadmiar sebum. O odpowiednie nawilżenie twarzy powinno dbać się podczas codziennej pielęgnacji twarzy. Warto także raz na jakiś czas zdecydować się na profesjonalny zabieg, który zapewni maksymalne nawilżenie twarzy.

Jak nawilżyć twarz – pielęgnacja

Niewystarczające nawilżenie twarzy prowadzi do pojawienia się widocznej gołym okiem suchej skóry. Długotrwały brak odpowiedniego nawilżenia twarzy prowadzi do szybszego starzenia się skóry oraz powstawania zmarszczek. Najważniejsza w nawilżeniu skóry twarzy jest odpowiednia pielęgnacja, czyli stosowanie kosmetyków dopasowanych do potrzeb naszej cery, a także użycie produktów, które mają działanie silnie nawilżające. Wybieraj kremy i sera z kwasem hialuronowym, stosuj peelingi oraz kwasy, które pomogą w pozbyciu się martwego naskórka, a także nieestetycznej suchej skóry na nosie. Stosuj maseczki na twarz, które gwarantują maksymalne nawilżenie twarzy, dzięki dużemu stężeniu składników odżywczych. Stosuj kremy z filtrem oraz nie narażaj skóry na nadmierną ekspozycję na słońce. Niezwykle ważna jest także odpowiednia dieta oraz wypijanie dużej ilości wody. Pamiętaj także o odpowiednim nawilżaniu skóry podczas przeziębienia, ponieważ w tym czasie zmagamy się z suchą skórą wokół nosa, która jest wynikiem pocierania chusteczką.

Profesjonalne zabiegi na nawilżenie skóry twarzy

Najbardziej widoczne i spektakularne efekty nawilżenia twarzy w krótkim czasie można osiągnąć dzięki profesjonalnym zabiegom kosmetycznym. Specjalista pomaga w ocenieniu stanu skóry oraz określeniu jej typu i rodzaju, dzięki czemu dobierze najlepszy zabieg kosmetyczny.

Nawilżenie twarzy – mezoterapia mikroigłowa

Zabieg mezoterapii mikroigłowej polega na nakłuwaniu skóry za pomocą urządzenia wyposażonego w mikroigiełki – derma roller lub dermapen, dzięki temu aplikowany preparat szybciej dostaje się pod skórę. Mezoterapia mikroigłowa wpływa na nawilżenie skóry twarzy jest także zabiegiem ujędrniającym twarz. Zmagasz się z suchą skórą na nosie? Mezoterapia mikroigłowa pomoże w pozbyciu się w martwego naskórka oraz suchej skóry wokół nosa.

Nawilżenie skóry twarzy – profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne

W profesjonalnych salonach dostępna jest szeroka oferta zabiegów, których celem jest nawilżanie skóry twarzy. Zastosowanie peelingu, maseczki oraz profesjonalnego masażu sprawia, że składniki odżywcze szybko się wchłaniają, a skóra staje się odżywiona i nawilżona.

Jak ujędrnić skórę twarzy po 40?

Brak odpowiedniego nawilżenia twarzy skutkuje pojawieniem się wczesnych oznak starzenia się skóry i powstawaniem zmarszczek. U kobiet proces ten jest wcześniej zauważany, ponieważ ich skóra jest delikatniejsza. Jak ujędrnić skórę twarzy po 40? Najlepsze efekty daje regularność wykonywanych zabiegów oraz odpowiednia pielęgnacja. Zabieg ujędrniający twarz to:

Japoński masaż twarzy Kobido składa się z kilku etapów masażu twarzy, szyi i dekoltu. Wpływa nie tylko wpływa na powierzchnię skóry, ale także na głębokie warstwy oraz mięśnie.

Nawilżenie skóry twarzy

Nawilżanie twarzy to etap codziennej pielęgnacji, o którym nie powinniśmy zapominać. Każdy rodzaj oraz typ cery potrzebuje odpowiedniego nawilżenia, dzięki temu skóra będzie napięta, jędrna oraz odżywiona, a oznaki starzenia pojawią się z opóźnieniem. Oprócz stosowania codziennej pielęgnacji warto wybrać także profesjonalne zabiegi gwarantujące maksymalne nawilżenie twarzy oraz zabiegi ujędrniające twarz.

Zapraszamy na zabiegi nawilżające do Moonlight SPA w Krakowie!