Masaż dłoni – jak zrobić domowe spa dla dłoni?

Zadbane dłonie są nasza wizytówką, często mówi się także, że to dłonie zdradzą nasz prawdziwy wiek, dlaczego? Są narażone na działanie czynników zewnętrznych, przesuszanie, kontakt z detergentami, częste mycie, oparzenia. Warto wcześniej skupić się na ich prawidłowej pielęgnacji, aby jak najdłużej cieszyć się napiętą, gładką i delikatną skórą na dłoniach. Masaże, maski, stosowanie peelingów na dłonie – raz w tygodniu zadbaj o spa dla dłoni.

Jak wykonać masaż dłoni?

Masaż dłoni wykonuje się z obu stron. Przebiega zgodnie z układem naczyń limfatycznych i krwionośnych, tzn. od czubków palców w kierunku nadgarstka. Z takiego masażu możemy skorzystać w salonie spa, najczęściej stanowi jeden z elementów całego relaksu. Masaż dłoni często wykonywany jest także podczas wizyty w salonie kosmetycznym, jako element usługi manicure. Masaż dłoni może być wykonywany w pozycji leżącej, jak i siedzącej, to rozwiązanie jest zacznie częściej wybierane. Masaż dłoni powinno wykonywać się raz na tydzień, aby zauważyć efekty.

Masaż dłoni – receptory

Na obu dłoniach występują strefy refleksyjne poszczególnych narządów oraz części ciała. Wykonując masaż dłoni warto skupić się na receptorach, dzięki temu możemy np. pozbyć się bólu głowy, wzmocnić także gardło, wzrok, słuch, usprawnić pracę jelit oraz tarczycy. Dodatkowo masaż dłoni wzmacnia i odpręża. Masowanie konkretnego refleksu to nic innego, jak drażnienie receptorów skórnych. Masaż dłoni skupiający się na receptorach może stanowić wspomaganie terapii w przypadku różnego rodzaju chorób.

Masaż dłoni schemat

Zastanawiasz się jak wykonać masaż dłoni krok po kroku? Masaż dłoni zaczyna się głaskaniem powierzchni zewnętrznej i wewnętrznej, a następnie przechodzi się do głaskania palców. Palce rozciera się kolistymi ruchami, a następnie ugniata się od strony grzbietowej. Kolejnym etapem masażu dłoni jest skupienie się na śródręczu. Kolejnym krokiem jest masaż wnętrza dłoni, który zaczyna się od głaskania, a następnie wykonywane są koliste ruchy. Ostatnim etapem jest masaż okolicy stawu promieniowo-nadgarstkowego.

Domowe spa dla dłoni

Domowe spa warto wzbogacić o masaż dłoni oraz inne elementy, które pozwolą nam się cieszyć zdrową i odżywioną skórą.

Maska na dłonie

Maskę na dłonie możesz zrobić sama lub kupić gotową w drogerii. Wybór jest ogromny, dlatego możesz dopasować ją do potrzeb swojej skóry. Jak stworzyć swoją maskę na dłonie? Przygotuj miskę z ciepłą wodą, łyżkę soli, 1 białko jajka, 1 łyżkę miodu, 1 łyżkę oliwy z oliwek oraz rękawiczki. Do miski z wodą dodaj sól. W drugim pojemniku przygotuj maskę z pozostałych składników. Mocz ręce w misce z wodą, a następnie nałóż wcześniej przygotowaną masę i załóż na nie rękawiczki. W Internecie znajdziesz wiele przepisów na maski na dłonie, dlatego możesz testować nowe rozwiązania i sprawdzić, które składniki najlepiej działają na Twoją skórę.

Kąpiel parafinowa dłoni

Parafina sama w sobie nie nawilża naszej skóry, jednak ją otula, dzięki temu nie pozwala odparować wodzie z naskórka. Skóra staje się miękka i przyjemna w dotyku. Ja wykonać kąpiel parafinową dłoni? Podgrzej parafinę w specjalnym urządzeniu, pamiętaj, że jest ona łatwopalna. Odstaw do wystygnięcia i wykonaj peeling dłoni. Po przestudzeniu zanurz dłoń w parafinie, po wyciągnięciu załóż na nią rękawiczkę lub owiń folią. Czynność powtórz z drugą dłonią. Na obie ręce załóż rękawiczki i zrelaksuj się. Po 15 minutach zdejmij rękawiczkę oraz folię i zdejmij skorupkę która powstała na Twoich dłoniach.  Możesz zakupić specjalny zestaw przeznaczony do kąpieli parafinowych rąk oraz stóp, który sprawi, że będzie to zabieg przyjemny i szybki.

Peeling cukrowy do rąk

Domowe spa dla dłoni warto zacząć od peelingu do rąk, który usunie martwy naskórek, zmiękczy skórę i przygotuje dłonie na dalsze zabiegi. Możesz wybrać peeling cukrowy do rąk z drogerii lub zrobić go sama. 1 szklankę cukru zmieszaj z połową szklanki oleju kokosowego. Doskonale sprawdzi się także kawowy peeling, który wykonujemy z fusów z kawy. Do jego zrobienia możesz wykorzystać balsam do ciała, który się nie sprawdził. Taki peeling możesz stosować do dłoni, a także ciała. Kawa ma doskonałe działanie antycellulitowe.

Zobacz także: Jak dbać o odpowiednie nawilżenie skóry?