Na czym polega kinesiotaping twarzy?

Każda kobieta chce, aby jej skóra była promienna i napięta, a zmarszczki pojawiły się na niej jak najpóźniej. Wieloetapowa pielęgnacja, zabiegi kosmetyczne oraz inwazyjne i nieinwazyjne metody dbania o skórę sprawiają, że udaje nam się zachować zdrową i promienną cerę jak najdłużej. Jednym ze sposobów jest kinesiotaping twarzy. Na czym polega? Kinesiotaping twarzy to inaczej kinesiotaping estetyczny, który polega na naklejaniu na twarzy taśm do kinesiotapingu. Kinesiotaping na twarz najczęściej wykonywany jest po masażu np. Kobido. Jego celem jest podtrzymanie oraz zwiększenie efektu.

Jakie są efekty kinesiotapingu twarzy?

Naklejanie taśm kinesiotaping na twarz ma wiele zastosowań. Przede wszystkim reguluje napięcie mięśni, a także podnosi owal twarzy, wygładza zmarszczki, a także redukuje opuchliznę. Kinesiotaping twarzy oddziałuje na powięź, mięśnie, a także układ krwionośny i limfatyczny, poprawiając funkcję tkanek i naczyń twarzy.

Kinesiotaping na zmarszczki

Plastry do kinesiotapingu twarzy przeciwdziałają powstawaniu zmarszczek poprzez uniesienie skóry, dzięki czemu płyny ustrojowe przepływają sprawniej i lepiej odżywiają tkanki. Zmarszczki na twarzy są m.in. wynikiem podwyższonego napięcia mięśniowego. Kinesiotaping twarzy pozwala na regulowanie napięcia mięśni, dzięki czemu przyczynia się do spłycenia oraz zniwelowania zmarszczek.

Kinesiotaping twarzy na opuchliznę

Opuchlizna twarzy może być wynikiem nagromadzenia się wody po nocy, bólu zęba, a także może występować w czasie menstruacji. W każdym z tych przypadków dochodzi do zaburzenia przepływu płynów ustrojowych w organizmie. Na twarz aplikuje się plastry kinezjologiczne w postaci wachlarza, dzięki czemu płyny ustrojowe płyny ustrojowe szybciej się przemieszczają. W przypadku bólu zęba lub po jego usunięciu kinesiotaping twarzy wspomaga odpływ limfy i krwi do węzłów chłonnych.

Plastry do kinesiotapingu twarzy na drugi podbródek

Z drugim podbródkiem zmaga się wiele kobiet. Jego występowanie wiąże się z postępującą utratą napięcia mięśni okolic szyjno-żuchwowych oraz twarzy, a także gromadzenia się tkanki tłuszczowej wraz z wiekiem. Aby pozbyć się drugiego podbródka należy stosować masaż, a kinesiotaping twarzy będzie stanowił jego wsparcie.

Kinesiotaping twarzy na opadający kącik

Opadające kąciki ust to wynik utraty tkanki tłuszczowej z okolic policzków i jednoczesnym gromadzeniem się jej w okolicach żuchwy. Kinesiotaping twarzy zwiększa aktywność mięśniaokrężnego ust, śmiechowego oraz mięśni jarzmowych. Dzięki temu kąciki ust podnoszą się do góry.

Jak wykonać kinesiotaping twarzy?

Naklejanie plastrów do kinesiotapingu twarzy nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać, dlatego warto oddać się w ręce specjalisty, który posiada odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie. Taśmy do kinesiotapingu twarzy naklejamy na suchą skórę, na której nie znajdują się żadne kosmetyki. Tejpów na twarzy, w przeciwieństwie do innych części ciała, nie będziemy nosili przez kilka dni, dlatego warto aplikować je n

a noc lub w momencie kiedy wiemy, że nie będziemy wychodzili na zewnątrz lub nie będą nam przeszkadzały kolorowe plastry przyklejone na skórę.

Bezbolesny lifting twarzy? Zapraszamy na masaż Kobido do Moonlight SPA!