Podgrzewacz do olejków do masażu – jak stosować?

Efekt termiczny to niezwykle ważna część masażu, która sprawia, że staje się on jeszcze bardziej przyjemny i skuteczny. Olejki posiadają różne właściwości, a ich piękny zapach dodatkowo koi zmysły. Podgrzewacz do olejków do masażu to niezbędne akcesorium w każdym spa. Czy warto mieć go także w swoim domu?

Jak stosować podgrzewacz do olejku do masażu?

Na rynku dostępne są różne rodzaje podgrzewaczy olejków do masażu. Wśród nich wyróżniamy podgrzewacze elektryczne, ceramiczne podgrzewacze na świeczkę oraz podgrzewacze na ciepłą wodę. W jaki sposób używać podgrzewacza do olejków do masażu? Wiele zależy od jego rodzaju, ale temperatura olejku powinna wynosić około 40℃, dlatego po osiągnięciu odpowiedniej temperatury możemy przystąpić do zabiegu. W przypadku podgrzewaczy, które nie są elektryczne musimy samemu ustalić czy olejek posiada odpowiednią temperaturę, najlepiej za pomocą specjalnego termometru. Elektryczne podgrzewacze olejku do masażu posiadają odpowiedni termostat, który pozwala na podgrzaniu substancji do odpowiedniej temperatury i utrzymaniu jej przez dłuższy czas.

Czy warto inwestować w elektryczny podgrzewacz olejku do masażu?

Elektryczne podgrzewacze olejku do masażu to najbardziej wygodne rozwiązanie, które pozwala nam na utrzymanie substancji w odpowiedniej temperaturze przez dłuższy czas, dodatkowo mamy pewność, że nie będzie ona zbyt gorąca, a dzięki temu unikniemy poparzeń. Jednak jego cena jest znacznie wyższa od ceramicznych odpowiedników.

Zobacz także: Olej kokosowy do masażu – jak działa na nasze ciało?

Ceramiczne podgrzewacze do olejków do masażu

Na rynku dostępne są także ceramiczne podgrzewacze do olejków do masażu. Wśród nich wyróżniamy dwa typy – podgrzewanie na tealight lub gorącą wodę. Pierwsze rozwiązanie jest nam znane z klasycznych kominków zapachowych, jednak podgrzewacz do olejków do masażu jest dwuczęściowy i posiada rączkę do nalewania oleju na skórę.
Drugim rozwiązaniem jest ceramiczny podgrzewacz do olejków do masażu przypominający mały dzbanuszek z dziurą z tyłu, do której nalewamy gorącej wody. W ten sposób naczynie rozgrzewa się i podgrzewa nalany olejek.

Dlaczego warto podgrzewać olejek do masażu?

Podgrzewacz olejku do masażu usprawnia przebieg zabiegu i sprawia, że jest on przyjemniejszy. Dodatkowo podgrzanie ułatwia wnikanie substancji aktywnych do skóry, a także sprawia, że zapach jest bardziej wyczuwany i unosi się po całym pomieszczeniu. Rozgrzany olej lub masło kosmetyczne pozwala na głębokie zrelaksowanie i rozluźnienie mięśni.

Zobacz także: Masaż olejkami eterycznymi