Czy masażer na cellulit pomoże nam w uporaniu się z pomarańczową skórką?

Cellulit to przypadłość, z którą zmaga się większość z nas. Wbrew powszechnej opinii nie jest on problemem, który nie dotyczy osób szczupłych. Na rynku dostępnych jest wiele zabiegów, preparatów i masażerów, które pomogą nam w uporaniu się z cellulitem. Czy warto w nie zainwestować?

Masażer do cellulitu – czy naprawdę działa?

Żaden z dodatkowych zabiegów, takich jak masaże, nie będzie skuteczny jeżeli nie zadbamy o nasze ciało od środka. Podstawą redukcji skórki pomarańczowej jest odpowiednia dieta, a także wypijanie dużej ilości płynów. Nasze zabiegi nie będą także skutecznie jeżeli nie zadbamy o odpowiednią dawkę ruchu. Jeżeli wszystkie te zmiany połączymy z zakupem masażera do cellulitu możemy spodziewać się zadowalających efektów.

Zobacz także: Masaż odchudzający – sposób na cellulit i wysmuklenie

Masażer cellulitu – rodzaje

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów masażerów do cellulitu. Wybór zależy od naszych osobistych preferencji. Jakie urządzenia do masażu cellulitu wyróżniamy?

Drewniany masażer cellulitu

Drewniany masażer cellulitu może mieć postać szczotki z wypustkami lub zwykłej szczotki z włosiem. Wybierając ten rodzaj masażera do cellulitu sprawdź, czy faktycznie jest wykonany z drewna i nie posiada plastikowych elementów. Dodatkowo wybierając szczotkę z włosiem warto sprawdzić jego jakość oraz twardość. Masaż ma być przyjemny, a nie bolesny. Masażery do cellulitu w postaci szczotki zyskały ogromną popularność, a szczotkowanie ciała stało się niezwykle modne ze względu na spektakularne efekty.

Masażer cellulitu w postaci bańki chińskiej

Masaż bańką wywodzi się ze starożytnej medycyny chińskiej i polega na działaniu podciśnienia. Masaż bańką chińską stymuluje krążenie krwi i limfy. Masażer do cellulitu w postaci bańki chińskiej możemy spotkać w profesjonalnych salonach, jednak coraz więcej osób decyduje się na ich zakup i wykorzystanie w zaciszu domowym. Do stosowania w domu najlepiej wybrać silikonowe urządzenie do masażu cellulitu, którym nie zrobimy sobie krzywdę. Na profesjonalny zabieg możemy wybrać się do salonu.

Sprawdź naszą promocję na serię zabiegów z bańką chińską

Masażery na cellulit w postaci rolki

Rollowanie ciała to niezwykle popularny zabieg stosowany zarówno przez laików, jak i profesjonalnych sportowców. Urządzenie do masażu cellulitu w postaci rolki powinno posiadać wypustki, których zadaniem jest pobudzenie krążenia krwi i limfy.

Jaki masażer na cellulit? Opinie

Opinie na temat wyboru masażera na cellulit są podzielone. Nawet specjaliści nie są w stanie wskazać najlepszego rozwiązania, dlatego podczas wyboru urządzenia powinniśmy kierować się przede wszystkim naszymi preferencjami i potrzebami naszego ciala. Jeżeli zmagamy się z delikatną skórą i pękającymi naczyńkami warto zrezygnować ze szczotki oraz bańki chińskiej. Urządzenie do masażu cellulitu możemy kupić już za kilkanaście złotych (warto jednak zwrócić uwagę na jego jakość i surowce, z którego jest wykonany). Jeżeli wiemy, że masaż będziemy wykonywały regularnie możemy zainwestować w droższe rozwiązanie, np. elektryczny masażer do cellulitu.

Masażer na cellulit – efekty

Użycie masażera do nóg na cellulit przynosi najważniejszy efekt, którego oczekuje każda z nas – redukcję cellulitu. Jednak niesie ze sobą wiele innych, pozytywnych efektów. Masażer na cellulit – efekty:

  • Widoczna redukcja cellulitu,
  • Lepsze krążenie krwi i limfy,
  • Odprężenie i relaks,
  • Pozbycie się bólu,
  • Lepsze wchłanianie się kosmetyków,
  • Usunięcie martwego naskórka,
  • Zdrowszy wygląd skóry.

Zobacz także: Endomasaż – skuteczny sposób walki z cellulitem?