Na czym polega zabieg z henną pudrową brwi?

Nie bez powodu mówi się, że brwi są ramą dla całej twarzy. Zadbane, wyregulowane i odpowiednio podkreślone potrafią odmienić wygląd twarzy i nadać charakteru naszemu spojrzeniu. Od lat farbowanie brwi henną cieszy się popularnością, szczególnie wśród posiadaczek jasnych włosów. Henna pudrowa to innowacyjna metoda koloryzacji i stylizacji, w całości oparta na naturalnych składnikach. Dzięki hennie pudrowej wygląd brwi zostaje podkreślony, a włoski z czasem stają się grubsze i mocniejsze. Obecnie większość salonów kosmetycznych ma w swojej ofercie dostępną hennę pudrową brwi. Dodatkowo często na zabieg farbowania brwi henną pudrową składa się także regulacja oraz dobranie odpowiedniego kształtu brwi do twarzy.

Zalety henny pudrowej

Tradycyjna henna brwi może osłabiać włoski, dlatego klientki salonów coraz częściej decydują się na hennę pudrową. Łączy ona koloryzację z pielęgnacją. Dodatkowo samo farbowanie brwi henną pudrową jest bezpieczne dla skóry i włosków. Dzięki stosowaniu henny pudrowej włoski stają się odżywione, mocniejsze, a ubytki w brwiach zaczynają odrastać. Kolejną zaletą henny pudrowej jest jej trwałość. Pudrowa henna utrzymuje się na skórze do 14 dni, natomiast na włoskach nawet przez 6 tygodni. Henna pudrowa brwi to zabieg odpowiedni zarówno dla osób posiadających jasne włosy, rude, jak i ciemne. Szeroka gama kolorystyczna, która pozwala uzyskać kolor o różnych odcieniach i tonacjach, idealnie dopasowany do urody każdej kobiety. Opinie na temat henny pudrowej są w większości pozytywne, ponieważ pozwala na uzyskanie efektu wyrysowanych brwi. To także dobre rozwiązanie dla osób, które myślą nad wykonaniem makijażu permanentnego.

Czym różni się henna pudrowa od zwyklej?

Różnica pomiędzy henną pudrową, a jej klasyczną wersją to przede wszystkim trwałość. Henna pudrowa utrzymuje się także na skórze, nie tylko na włoskach, dlatego jest dobrym wyborem dla osób, którym zależy na intensywnym efekcie i nadanie swoim brwiom odpowiedniego kształtu. Efekt przed i po hennie pudrowej jest o wiele bardziej widoczny. Zabieg henny pudrowej na brwi jest dłuższy, ponieważ trwa około godziny, a klasyczna henna 15 minut. Stylistka podczas zabiegu henny pudrowej dobiera odpowiedni kształt brwi, dostosowuje także usługę do grubości i ilości włosków.

Ile kosztuje henna pudrowa brwi i jak przebiega zabieg?

Zabieg farbowania brwi henną pudrową trwa około 60 minut. Rozpoczyna się od konsultacji, podczas której stylistka pyta klientkę o kształt brwi oraz ich kolor, a następnie wyznacza kształt za pomocą nici oraz miarek. Farbowanie brwi henną pudrową trwa około 30 minut, po tym czasie stylistka zmywa nałożoną farbkę i nadaje ostateczny wygląd. Efekt po hennie pudrowej jest widoczny od razu. Cena za zabieg henny pudrowej brwi różni się w zależności od wielkości miasta, a także salonu, w którym jest wykonywana. Najczęściej mieści się w przedziale od 60 do 120 zł.

Henna pudrowa brwi – dla kogo?

Henna pudrowa to zabieg doskonały dla każdego. Szeroka gama kolorystyczna pozwala na dobranie odpowiedniego odcienia dla posiadaczy różny kolorów włosów. Henna pudrowa doskonale sprawdzi się na cienkich brwiach, ponieważ farbuje także skórę i daje możliwość nadania im pożądanego kształtu.  Henna pudrowa może być także stosowana w ciąży, jeżeli wcześniej danych zabieg był już wykonywany. Jest to zabieg bezpieczny, dodatkowo stosowane preparaty są w 100% naturalne. Warto jednak mieć na uwadze, że mogą pojawić się niepożądane odczyny na skórze. Opinie na temat henny pudrowej brwi są pozytywne, klientki chwalą ją sobie ze względu na wygodę, to doskonałe rozwiązanie na wakacyjny wyjazd, a także dla osób, które nie chcą wykonywać codziennie makijażu. Hennę pudrową można także wykonywać na makijażu permanentnym, to dobre rozwiązanie dla osób, u których pigment na brwiach znacznie wyblakł. Henna pudrowa nie jest rozdrabiana z wodą utlenioną, która osłabia pigment oraz włoski.

Jak zadbać o hennę pudrową brwi?

Henna pudrowa to zabieg zapewniający dużą wygodę. Należy stosować się jednak do kilku zasad, które pozwolą cieszyć się nią jeszcze dłużej. Jak przedłużyć trwałość henny pudrowej brwi?

  • Przez dobę po zabiegu nie powinno się malować brwi,
  • nie pocierać, nie moczyć i nie dotykać brwi w miarę możliwości,
  • ograniczyć wizyty w saunie i na basenie.

Zobacz także: Jak poprawnie wykonać makijaż oka?