Kształt ust, a charakter – co wygląd Twojej pomadki mówi o Tobie?

Każdy z nas chociaż raz ocienił kogoś jedynie po wyglądzie kierując się jego charakterystycznymi cechami. Zdanie to okazało się mniej lub bardziej trafione. Nasz ubiór, chód, a także kolor szminki zdradzają jakie cechy charakteru nas wyróżniają. Jednak nie tylko dzięki temu możemy powiedzieć co nas wyróżnia, mówi o tym także kształt naszej szminki. Jaka jest zależność pomiędzy kształtem pomadki, a charakterem?

Co mówi o tobie Twoja szminka?

Jesteś fanką śliwkowej pomadki do ust, a może w Twojej torebce zawsze znajduje się fuksjowa matowa szminka? Z pewnością jesteś kobietą, która przez życie idzie z podniesioną głową, nie boi się wyzwań i odrobiny szaleństwa. A może często wybierasz cieliste pomadki? Delikatne pomadki do ust wskazują na elegancje, zrównoważenie. To kolory często wybierane do pracy, które podkreślają usta i nie rzucają się w oczy. Jednak nie tylko kolor szminki świadczy o tym, jakie cechy charakteru cię wyróżniają. Warto zwrócić uwagę także na kształt pomadki.

Kształt pomadki, a charakter

Kształt naszej pomadki może odpowiadać naszym cechom charakteru i chociaż powinno podchodzić się do tej kwestii z odpowiednim dystansem warto sprawdzić czy faktycznie zależność pomiędzy kształtem pomadki, a charakterem istnieje.

Pomadka zaokrąglona

Posiadaczkami zaokrąglonych pomadek są osoby, które cenią harmonię oraz spokój. Są życzliwe dla innych, a ich życie jest poukładane. To fanki piękna oraz harmonii. Posiadaczki zaokrąglonych pomadek najczęściej wybierają delikatne pomadki do ust.

Pomadka wklęsła

Twoja pomadka ma wklęsły kształt? Jesteś przyjacielsko nastawiona do świata, poszukujesz przygód, nie możesz usiedzieć na miejscu. Z drugiej strony jesteś wrażliwa i konkretna, wiesz, czego chcesz od życia. Posiadaczki pomadki o tym kształcie najczęściej stawiają na matową szminkę w kolorze fuksji.

Pomadka przekątna, której kształt przypomina oryginalny

Kobiety, których szminka przez cały czas przypomina oryginalny kształt jest pewna siebie i zna swoją wartość. Mierzy wysoko, jest perfekcjonistką i osiąga swoje cele. Takie kobiety nie boją się mocnych kolorów i wybierają czerwień.

Pomadka równomiernie zużyta z dwóch stron

Posiadaczki szminek o takim kształcie nie boją się wyzwań i szaleństwa. Są spontaniczne, żywiołowe i zwariowane. To typ osoby, która kocha niespodzianki. Kobiety o takim charakterze najczęściej wybierają nieoczywiste kolory, np. śliwkową matową pomadkę.

Płaski kształt pomadki

Ten kształt pomadki cechuje osoby, które są miłe, towarzyskie i lubiane przez otoczenie. Potrafi udzielać rad, słuchać i wspierać swoich bliskich. To osoby godne zaufania. Najczęściej wybierają cieliste pomadki.

Co kształt ust mówi o człowieku?

Zastanawiasz się czy faktycznie zależność pomiędzy kształtem pomadki, a charakterem istnieje? Warto to sprawdzić, wyciągnij z kosmetyczki ulubioną pomadki i sprawdź jej kształt, a następnie zobacz czy opis jej posiadaczki faktycznie pasuje do Twoich cech charakteru.

Zobacz także: Jak poprawnie wykonać makijaż oka?