Azjatycka pielęgnacja – czy warto stosować japońskie maseczki na twarz?

Maseczki na twarz na stałe zagościły w naszej pielęgnacji. Uwielbiane są przez kobiety na całym świecie. Nawilżające, odmładzające, relaksujące, rozjaśniające, w płachcie lub do nakładania. Wybór na rynku jest ogromny, a wśród nich wyróżniają się japońskie maseczki na twarz, które pokochały kobiety na całym świecie.

Jak działają japońskie maseczki do twarzy?

Japonki dużą wagę przykładają do dokładnej pielęgnacji skóry i rytuałów upiększających oraz odmładzających opartych na składnikach organicznych. Najczęściej wykorzystywanymi składnikami w japońskich maseczkach do twarzy są:

 • bambus,
 • japońska wiśnia,
 • żeń-szeń,
 • biała herbata,
 • zielona herbata,
 • algi,
 • węgiel,
 • miłorząb japoński,
 • róża japońska,
 • glinka,
 • sofora japońska,
 • jedwab,
 • wąkrota azjatycka,
 • olejek tsubaki.

Oryginalne japońskie maseczki na twarz mają przejrzysty skład bogaty w drogocenne składniki, które znacznie poprawiają kondycję naszej cery.

Jak stosować japońskie maseczki do twarzy?

Nałożenie maseczki to 2 krok japońskiej pielęgnacji twarzy.  Zgodnie z zasadami Azjatek na pielęgnacje należy poświęcić odrobinę czasu, dlatego przed nałożeniem maski na twarz warto wykonać kilka kroków:

1. Przygotowanie skóry
Oczyszczanie to pierwszy etap pielęgnacji, który polega na usunięciu brudu, kurzu, sebum i martwego naskórka. W ten sposób ułatwiamy substancjom aktywnym lepsze wchłanianie się.
2. Wykonanie masażu twarzy
Przed nałożeniem oraz w trakcie warto wykonać masaż twarzy. Możesz użyć do tego rollera do twarzy. Dzięki temu pobudzisz krążenie w skórze, rozluźnisz spięte mięśnie i sprawisz, że składniki o wiele lepiej będą się wchłaniały.
3. Czas na odpoczynek!
Warto, aby zabiegom pielęgnacyjnym towarzyszył relaks i wyciszenie. Na czas trzymania maski na twarzy warto się położyć, ponieważ wtedy będzie ściśle przylegała do skóry.

Czym jest japońska pielęgnacja cery?

Japońska pielęgnacja cery opiera się nie tylko na nałożeniu japońskiej maski na twarz. To kolejne etapy pielęgnacji, które sprawiają, że nasza skóra jest nawilżona, napięta i odżywiona.

Etap 1: dwuetapowe oczyszczanie cery – to etap pielęgnacji, którego nie można pomijać. Podczas oczyszczania pozbywamy się wszelkich zanieczyszczeń zgromadzonych na naszej twarzy, makijażu, kurzu, brudu i sebum. Dwuetapowe oczyszczanie pozwala nam mieć pewność, że nasza skóra jest dogłębnie oczyszczona. W ten sposób kosmetyki stosowane w dalszych etapach pielęgnacji będą o wiele łatwiej i szybciej się wchłaniały.

Etap 2: złuszczanie, masaż twarzy, maseczka – złuszczanie to etap japońskiej pielęgnacji cery, który pozwala nam pozbyć się nadmiaru sebum oraz martwego naskórka. Nie wykonujemy go jednak codziennie. Japońską maskę do twarzy stosujemy przynajmniej raz w tygodniu, zależnie od jej działania może być stosowana częściej lub rzadziej. Możemy wybrać maseczki do nałożenia lub japońskie maseczki w płachcie. Codziennie powinnaś wykonywać masaż twarzy za pomocą dłoni lub specjalnego rollera, który rozluźni mięśnie twarzy, przyspieszy krążenie krwi i napnie skórę na twarzy.

Etap 3: tonizacja skóry – tonizacja to ważny element pielęgnacji, który pozwala na przywrócenie naturalnego pH po zabiegach pielęgnacyjnych. To nadal często pomijany krok codziennej pielęgnacji.

Etap 4: odżywianie – w tym etapie nakładamy nakładamy serum, które posiada wiele składników odżywczych. To także moment na nałożenie kremu pod oczy.

Etap 5: nawilżanie – to ostatni etap japońskiej pielęgnacji cery, który polega na nałożeniu kremu. Na noc najlepiej wybrać bogate kremy, które odżywią naszą skórę podczas snu. Na dzień wybieramy zdecydowanie lżejsze kremy. Nie zapominajmy także o kremie z filtrem.

Zobacz także: Odpowiednie nawilżanie twarzy – dlaczego jest ważne?