Piłka do masażu – jak jej używać?

Piłka do masażu to często akcesorium wykorzystywane przez sportowców do rozgrzania i rozluźnienia mięśni, a także pozbycia się bólu. Nie są jednak one przeznaczone dla osób uprawiających sport. Piłka do masażu doskonale sprawdzi się u pracowników biurowych, którzy przez większość dnia spędzają w pozycji siedzącej. Za pomocą piłki możemy rozbić przykurczone mięśnie.

Jaką piłkę do masażu wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele akcesoriów do masażu, najpopularniejsze z nich do wałki oraz piłki. Piłka do masażu, ze względu na swoją budowę, ma inne właściwości od piankowego wałka, więc jeżeli zależy nam na mobilizacji całego ciała warto zaopatrzyć się w oba sprzęty. Podwójna, pojedyncza, twarda, a może miękka, większa czy mniejsza? Na rynku dostępnych jest wiele piłek do masażu, a ich rodzaj zależy od obszaru, który zamierzamy masować.

Podwójna piłka do masażu

Podwójna piłka do masażu doskonale sprawdzi się do rolowania kręgosłupa, ponieważ piłki przeciągają pasmo mięśni wzdłuż kręgosłupa nie naruszając przy tym dysków oraz kręgów. Piłka do masażu pleców dogłębniej i precyzyjnie trafia w prostowniki kręgosłupa gwarantując intensywne jego rozluźnienie. Podwójna piłka do masażu występuje w 2 rozmiarach: większy do odcinka lędźwiowego i piersiowego oraz mniejszy do odcinka szyjnego.

Piłka z kolcami do masażu

Piłka z kolcami do masażu wykorzystywana jest w rehabilitacji i przywracaniu pełnej sprawności, ale nie tylko. Sprawdza się również w celach odprężających. Piłka z kolcami do masażu stymuluje wierzchnie warstwy skóry i poprawia krążenie.

Piłka do masażu punktowego

Pojedyncze piłki do masażu doskonale nadają się do ucisku punktów spustowych. Piłki do masażu punktowego także dostępne są 2 rozmiarach: mniejszy do masażu stóp, pośladków, barków i ramion i większe do pośladków i barków. Pojedyncze piłki do masażu powięzi doskonale sprawdzą się do niwelowania bólu i dyskomfortu związanego z nadmiernym napięciem mięśni i przeforsowaniem organizmu.

Jak używać piłki do automasażu?

Piłki do masażu możemy wykorzystać do różnych partii ciała, w zależności od tego, gdzie odczuwamy ból i dyskomfort. Korzystanie z piłki do masażu jest dość proste, wystarczy rolować piłkę po mięśniach, w których odczuwamy napięcie lub ból. W ten sposób zwiększa się przepływ krwi i poprawia krążenie.

Ćwiczenia z piłką do masażu

W przypadku osób, u których nie ma żadnych przeszkód do przeprowadzenia endomasażu, jest to zabieg bardzo bez

 1. Piłka do masażu szyi
  Szyja to wrażliwy obszar, dlatego zaleca się zachowanie ostrożności. Nie należy masować piłki nad grzbietem lub gardłem/przodem szyi. Aby wykonać masaż szyi umieszczamy piłkę przy ścianie i kolejno unosimy i opuszczamy ciało.
 2. Piłka do masażu pleców
  Ból pleców to częsta dolegliwość u wielu osób dorosłych. Masaż pleców piłką wykonujemy na ziemi w pozycji leżącej. Technika masażu będzie zależała od części pleców, którą chcemy rolować.
 3. Piłka do masażu pośladków
  Masaż pośladków za pomocą piłki także wykonujemy na podłodze. Umieszczamy piłkę do masażu pod pośladkiem, noga z tej samej strony powinna pozostać wyprostowana, a druga zgięta. Podpierając się na rękach przesuwaj obszar po piłce szukając punktów spustowych.
  Zobacz także: Jak pozbyć się cellulitu dzięki rolce do masażu nóg?

Zobacz także: Jak pozbyć się cellulitu dzięki rolce do masażu nóg?