Wosk do masażu – jaki wybrać?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele świec stworzonych z wosku do masażu. Ich wybór zależy od naszych preferencji. Jeżeli zależy nam pięknym zapachu unoszącym się w powietrzu powinniśmy wybrać zapachowy wosk do masażu. Jeżeli cenimy sobie ekologie oraz naturę możemy wybrać wosk sojowy do masażu. Należy jednak pamiętać, że wybierany wosk musi być przeznaczony do masażu. W ten sposób unikniemy poparzenia skóry i przykrych doświadczeń, które wiążą się z użyciem zwykłego wosku.

Masaż woskiem – dlaczego warto?

Wosk do masażu nie jest nadal tak popularny jak olejek, jednak coraz częściej jest wybierany przez osoby, którym zależy nie tylko na relaksie, ale także pięknym zapachu i nastrojowej atmosferze. Wosk do masażu zawarty w specjalnej świecy powinien roztapiać się przez około 15 minut. Podczas topnienia uwalniany jest piękny i odprężający zapach. Wosk do masażu po wylaniu na skórę jest przyjemnie ciepły co sprzyja rozluźnieniu i odpoczynkowi.

Jak wykonać własny wosk do masażu w świecy?

Aby stworzyć własną świecę do masażu powinniśmy zaopatrzyć się w wosk do masażu (możemy wybrać wosk sojowy). Jeżeli nie zależy nam na innych walorach możemy skorzystać tylko z gotowego wosku lub wzbogacić go o olejki eteryczne lub masło, np. shea. Powinniśmy także przygotować naczynie (odporne na temperaturę), najlepiej sprawdzi się mlecznik z dziubkiem, knot bawełniany, wagę kuchenną, garnuszek.

Własny wosk do masażu w świecy krok po kroku:

  1. Wosk (4g) i wybrane masło – np. shea (20g) i kakaowe (30g) rozpuść w mikrofalówce lub kąpieli wodnej.
  2. Dodaj kilkanaście kropel wybranego olejku.
  3. W naczyniu umieść knot, tak aby dotykał dna i wystawał ponad krawędzie naczynia. Zabezpiecz go, np. za pomocą spinacza biurowego.
  4. Powstały płyn wlej do naczynia z knotem.
  5. Odstaw świecę do zastygnięcia.
    Jeżeli decydujesz się na użycie olejku zapachowego w swoim wosku do masażu powinien on odleżeć ok. 2 tygodnie.

Jak wykonać masaż gorącym woskiem?

Masaż gorącym woskiem to doskonały pomysł na relaks, randkę i nietypową niespodziankę. Po zapaleniu świecy z woskiem do masażu powinniśmy odczekać około 20 minut. W tym czasie możemy nastroić się w towarzystwie pięknych zapachów unoszących się w powietrzu i blasku świecy. Po roztopieniu się wosku do masażu gasimy świece i wylewamy wosk na dłonie. Możemy także polać masowany obszar. Jeżeli ponownie chcemy użyć wosku do masażu możemy zapalić knot na kilka minut, aby go ponownie rozgrzać. Nie musimy obawiać się oparzeń lub zastygania wosku na skórze. Wosk do masażu posiada inne właściwości, dzięki temu nie powoduje dyskomfortu.

Zobacz także: Olej kokosowy do masażu – jak działa na nasze ciało?