Masaż uda – jak pozbyć się cellulitu?

Z cellulitem zmaga się wiele kobiet, niezależnie od wieku, a także trybu życia jaki prowadzi. Cellulit, wbrew pozorom, posiadają także kobiety, które są aktywne fizycznie. Nie ma jednego skutecznego sposobu na zwalczenie cellulitu, jednak do najskuteczniejszych zdecydowanie należy większa aktywność fizyczna oraz odpowiednia dieta. Do zwalczania cellulitu doskonale sprawdza się także masaż ud, który pozwala na redukcję pomarańczowej skórki, większe napięcie skóry i ujędrnienie

Jakie są efekty masażu uda?

Masaż nóg nie tylko pozytywnie wpływa na wygląd skóry, ale także pozwala na pozbycie się obrzęku limfatycznego. Po wielu godzinach pracy siedzącej, a także po intensywnym treningu nasze nogi mogą być obrzęknięte, dlatego wykonanie masażu ud to doskonały sposób na pozbycie się wrażenia obrzmienia. Dodatkowo masaż ud rozluźni mięśnie. Masaż na uda poprawia wygląd nóg, przyspiesza metabolizm, usuwa toksyny oraz nadmiar wody. Zaletą wykonywania masażu ud jest także zapobieganie zakrzepicy, żylakom i niedokrwieniu. Przyspiesza krążenie krwi, dlatego zalecany jest także po wielogodzinnej podróży.

Masaż izometryczny uda

Masaż izometryczny uda to odmiana klasycznego masażu, który jest wykonywany w celu odbudowy mięśnia lub poprawy napięcia mięśnia po długotrwałym unieruchomieniu. Masaż izometryczny ud często stosowany jest także w celu zmniejszenia obwodów ciała oraz redukcji cellulitu. Podczas tego typu zabiegu stosuje się zestaw technik. Składa się on z trzech etapów i wykonuje go doświadczony terapeuta.

Efekty masażu izometrycznego uda

Masaż izometryczny uda wykonywany regularnie przynosi widoczne efekty w postaci redukcji podskórnej tkanki tłuszczowej. Dodatkowo skóra staje się bardziej napięta i jędrna. Widoczne jest także zmniejszenie obrzęków i zastojów limfy. Masaż izometryczny uda poprawia także metabolizm, a także powoduje wzrost siły i masy mięśniowej.

Zobacz także: Endomasaż – skuteczny sposób walki z cellulitem?

Masaż ud bańką chińską

Masaż ud bańką chińską to często wybierany zabieg antycellulitowy. Nie mogą go jednak stosować kobiety z wrażliwą i naczynkową skórą. Masaż ud bańką chińską pomaga w pozbyciu się cellulitu i redukcji tkanki tłuszczowej. Zabieg przy użyciu bańki poprawia krążenie krwi, oczyszcza organizm z toksyn oraz wspomaga proces przemiany materii. Dodatkowo daje efekt wysmuklenia ciała.

Masaż bańką chińską uda w ciąży

Z masażu bańką chińską powinny zrezygnować kobiety w ciąży ze względu na możliwy ból. Masaż bańką chińską uda w ciąży nie jest polecany także ze względu na możliwe efekty uboczne w postaci dużych siniaków, rozległych, krwawych podbiegnięć czy stanów zapalnych. Dodatkowo wykonanie masażu bańką chińską u kobiety w ciąży grozi wywołaniem u ciężarnej krwotoku.

Rolki do masażu ud

Roller do masażu ud to doskonały wybór dla osób, które chcą pozbyć się punktów spustowych, pobudzić mięśnie, polepszyć ukrwienie, a także zredukować cellulit. Rolki do masażu ud pozwalają na dokładne wymasowanie całego obszaru mięśni. Polecany jest zarówno dla sportowców, jak i osób wykonujących pracę biurową. Dzięki rolkom do masażu ud zadbasz o dobrą kondycję mięśni, a także pozbędziesz się bólu.

Zobacz także: Jak pozbyć się cellulitu dzięki rolce do masażu nóg?

Masaż ujędrniający uda – szczotkowanie na sucho

Szczotkowanie to doskonały rodzaj masażu ujędrniającego uda, który możemy wykonywać co 2-3 dni w domowym zaciszu. Szczotkowanie na sucho pozwala pozbyć się martwego naskórka, a także usprawnia przepływ krwi oraz limfy. Masaż ujędrniający uda wykonuje się zawsze w kierunku serca.

Czy warto wykonywać masaż odchudzający na uda?

Masaż odchudzający na uda to nie tylko doskonały sposób na pozbycie się cellulitu i wyszczuplenie sylwetki, ale także ujędrnienie skóry. Poprawnie wykonany masaż ud poprawia krążenie krwi oraz limfy, a także wzmacnia mięśnie. Jeżeli zależy nam na zdrowym wyglądzie i dobrym samopoczuciu warto wypróbować różne techniki masażu ud i wybrać tę, która najbardziej nam odpowiada.

Zobacz także: Grubsze uda – jak pozbyć się tkanki tłuszczowej z ud?