Czy masaż odchudzający brzucha pomoże nam schudnąć?

Nadmierna ilość tkanki tłuszczowej i cellulit to zmartwienie wielu z nas. Nie ma jednak na nią cudownego sposobu. Odpowiednia dieta, duża ilość ruchu i wypijanie dużej ilości wody pozwolą nam utrzymać nasze ciało w dobrej kondycji. Czy warto jednak wykonywać dodatkowo odchudzający masaż brzucha?

Dlaczego warto wykonywać masaż odchudzający brzuch?

Wyszczuplenie to nie jedyny efekt regularnego wykonywania odchudzającego masażu brzucha. Skóra staje się napięta i bardziej jędrna, dlatego masaż to także sposób na obwisły brzuch. Dodatkowo dzięki masowaniu cellulit staje się mniej widoczny. Wykonywanie masażu odchudzającego brzuch pobudza krążenie krwi i limfy, a dzięki temu organizm jest lepiej i szybciej oczyszczany z różnego rodzaju toksyn. Warto także wspomnieć, że masaż ujędrniający brzuch ma także działanie relaksujące i poprawiające nasze samopoczucie. To doskonały sposób na odpoczynek, a także zapobieganie powstawaniu zakwasów po treningu.

Kiedy nie wykonywać masażu brzucha na odchudzanie?

Istnieją przeciwwskazania, które nie pozwalają na wykonywania masażu brzucha na odchudzanie. Nie powinny wykonywać go osoby z chorobami skórnymi oraz problemami z krążeniem. Kiedy zrezygnować z masażu odchudzającego brzucha?

 • Stany zapalne i alergiczne,
 • zapalenie węzłów chłonnych,
 • nowotwory,
 • owrzodzenia,
 • zakrzepy,
 • tętniaki,
 • zapalenie żył.

Zobacz także: Grubsze uda – jak pozbyć się tkanki tłuszczowej z ud?

Masaż odchudzający brzucha – krok po kroku

Do wykonania masażu odchudzającego brzucha możemy wykorzystać olejek lub specjalne kremy wspomagające wyszczuplanie, najczęściej o działaniu rozgrzewającym. Jak wykonać masaż brzucha na odchudzanie?

 1. Nałóż krem lub olejek na dłonie,
 2. masaż rozpoczynamy od rozgrzania tkanki – wykonujemy okrężne ruchy po całym brzuchu zgodnie z ruchem wskazówek zegara,
 3. następnie łapiemy wałki tłuszczu palcami i wykonujemy “podszczypywanie”,
 4. po tej czynności zaczynamy ugniatanie brzucha, podobne do ruchów przy ugniataniu ciasta – ruchy wykonujemy w kierunku serca,
 5. kolejnym krokiem jest powtórzenie czynności z początku – wykonywania okrężnych ruchów,
 6. masaż kończymy głaskaniem brzucha.
  Po wykonaniu masażu brzucha na odchudzanie powinniśmy czuć przyjemne ciepło w masowanych partiach ciała.

Masaż odchudzający brzucha bańką chińską

Do wykonania masażu odchudzającego brzuch wykorzystywana jest także bańska chińska, która pomaga w pozbyciu się cellulitu i rozstępów. Masaż odchudzający bańką chińską możemy wykonać u specjalisty, wtedy mamy pewność, że wszystkie czynności zostały wykonane poprawnie. Można go jednak wykonać także samemu w domu.

Zarezerwuj masaż odchudzający z bańką chińską w Moonlight Spa

Jak wykonać masaż odchudzający brzucha bańką chińską?

Aby wykonać masaż odchudzający na brzuch musi zaopatrzyć się w 4 bańki chińskie różnej wielkości oraz oliwkę. Na początku masaż bańką chińską może sprawiać ból oraz delikatny dyskomfort, dlatego warto zacząć od mniejszych rozmiarów baniek. Bańkę należy przyssać na dolnej części brzucha i kolistymi ruchami przesuwać ją do góry. Masaż na odchudzanie brzucha bańką chińską powinniśmy wykonywać zgodnie z ruchem wskazówek zegara

Efekty masażu odchudzającego brzucha z bańką chińską

Masaż odchudzający na brzuch z wykorzystaniem bańki chińskiej to bardzo popularna metoda pozbywania się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej oraz cellulitu. Daje szybkie i widoczne efekty wyszczuplenia i wymodelowania ciała. Masaż odchudzający brzuch bańką chińską poprawia krążenie, pomaga w oczyszczaniu organizmu z toksyn i wspomaga proces przemiany materii.

Czy masaż brzucha spala tłuszcz?

Wykonywanie masażu brzucha żeby schudnąć nie przyniesie spektakularnych efektów, jeżeli nie połączymy go z odpowiednią dietą i ćwiczeniami. Masaż odchudzający brzucha pomaga w redukcji pomarańczowej skórki i wymodelowaniu naszego ciała. Ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie, ponieważ usprawnia krążenie, a także usuwanie toksyn z organizmu, dlatego warto go wykonywać, nawet jeżeli nie zależy nam na utracie kilogramów.

Zobacz także: Masaż odchudzający – sposób na cellulit i wysmuklenie