Co warto wiedzieć o koloryzacji przy użyciu farbki do brwi?

Farbowanie brwi to zabieg coraz częściej wybierany przez klientki salonów kosmetycznych. Podkreślone brwi oraz rzęsy pozwalają na całkowite zrezygnowanie z makijażu i zaoszczędzenie czasu rano. To także doskonałe rozwiązanie na okres wakacyjny. Farbka do brwi, henna pudrowa, makijaż permanentny – opcji jest wiele, dlatego warto wybrać tę, która najbardziej odpowiada naszym oczekiwaniom. Farbki do brwi, które często nazywane są henną żelową, mają skład nieco podobny do farb do włosów. Najczęściej dostępne są w postaci kremu, w którym znajdują się cząsteczki chemicznych pigmentów. Aby mogła nastąpić koloryzacja, niezbędny jest oksydant.

Efekty stosowania farbki do brwi

Farbka do brwi utrzymuje się na włoskach od 2 do 3 tygodni. Ze skóry znika całkowicie już po kilku dniach. Efekty stosowania farbki do brwi są naturalne i delikatne, dlatego jest doskonałym wyborem dla osób, którym zależy na naturalnym efekcie. Farba do brwi to dobry wybór dla blondynek z gęstymi brwiami, ponieważ odpowiednio dobrany kolor pozwoli na podkreślenie i nadanie charakteru brwiom.

Farbowanie brwi farbką krok po kroku

Farbowanie brwi farbką rozpoczynamy od demakijażu okolic oczu. Dokładnie usuwamy pozostałości makijażu. Demakijaż wykonujemy także w przypadku, kiedy nie nakładaliśmy żadnych kosmetyków, ponieważ przez noc oraz dzień zbierają się na skórze różnego rodzaju zanieczyszczenia. Przed użyciem farbki do brwi należy zapoznać się z instrukcją producenta. Warto także wcześniej zrobić próbę uczuleniową. Przed farbowaniem brwi farbką wykonaj regulację brwi i pozbądź się włosków. Zabezpiecz skórę za pomocą tłustego kremu. Wymieszaj poszczególne składniki farbki do brwi w celu uzyskania jednolitej konsystencji. Za pomocą aplikatora lub pędzelka nałóż produkt na brwi. Produkt trzymaj od 5 do 10 minut (zgodnie z zaleceniami producenta). Po upłynięciu tego czasu zmyj farbkę z brwi.

Farbka do brwi a henna pudrowa

Farba do brwi zamiast henny to dobry wybór dla osób z jasnymi włosami, które mają problem z uzyskaniem naturalnego i delikatnego koloru włosków. Największą zaletą farbek do włosów są ich kolory, które nie utleniają się. Jasne włoski nie barwią się na kolor rudy. Farbka do włosów w przeciwieństwie do henny pudrowej nie farbuje skóry, dlatego nie sprawdzi się u osób z dużymi ubytkami na brwiach. Dodatkowo pozwala na uzyskanie delikatnego i naturalnego efektu. Farbki do brwi stosowane są po zabiegu laminacji brwi, w przeciwieństwie do henny pudrowej, która może być zastosowana dopiero po 2 tygodniach od tego zabiegu. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi czy farbka do brwi jest lepsza od henny, wszystko zależy od osobistych preferencji klientki oraz efektu, który chce uzyskać.

Zobacz także: Olejek rycynowy na rzęsy, brwi i włosy