Masaż dla mężczyzn – doskonały prezent na różne okazje

Nie masz pomysłu na prezent dla bliskiego Ci mężczyzny? A może chcesz zaskoczyć go nietypową randką? Masaż dla mężczyzn to doskonały pomysł na prezent na różne okazje. Nie tylko ten wykonany w profesjonalnym salonie, ale także własnoręcznie w domowym zaciszu.

Jak zrobić masaż pleców mężczyźnie?

Masaż powinien być przeprowadzany w odpowiedniej atmosferze, która sprzyja relaksowi – zadbaj o zaciemnienie pomieszczenia, nastrojowe świece, zapach olejku aromaterapeutycznego i nastrojową muzykę. Podłoże, na którym będzie leżała osoba masowana nie może być zbyt miękkie i twarde. Najczęściej jest to łóżko, dlatego warto podczas wykonywania masażu dla mężczyzny warto zadbać o położenie się “na płasko” z rękami wzdłuż tułowia. Do wykonania masażu najlepiej użyć specjalnego olejku rozgrzewającego, o przyjemnym, kojącym zapachu.

Masaż pleców mężczyzny

Masaż mężczyzny zacznijmy od pleców. Głowa powinna być położona w wygodnej pozycji, jednak nie na podbródku. Przed wykonaniem masażu pleców mężczyzny zadbaj o to, aby Twoje dłonie były ciepłe, ponieważ dotyk lodowatych rąk nie jest przyjemny. Rozpocznij od delikatnych ruchów, aby przyzwyczaić skórę do dotyku. Do masażu pleców mężczyzny może zastosować różne techniki – rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie i głaskanie. Na początku masaż pleców wykonujemy od góry do dołu, a potem w odwrotnym kierunku. Pamiętaj, że masaż pleców mężczyzny ma być przyjemnością, dlatego jeżeli osoba masowana skarży się na ból należy zmniejszyć siłę nacisku.

Masaż klatki piersiowej mężczyzny

Ręce powinny leżeć wzdłuż tułowia, a kończyny dolne powinny być wyprostowane. Masaż klatki piersiowej mężczyzny wykonuje się w pasmach podłużnych wzdłuż mostka i w pasmach poprzecznych. Podczas masażu stosuje się głaskanie, rozcieranie, ugniatanie oraz uklepywanie. Jak wykonać masaż klatki piersiowej mężczyzny?

 • Głaskanie poprzeczne – wykonujemy całą powierzchnią dłoni od dolnej części klatki w kierunku obojczyka,
 • głaskanie podłużne – wykonywane całą powierzchnią wzdłuż mostka i pod obojczykiem,
 • rozcieranie podłużne i poprzeczne – wykonywane opuszkami palców,
 • ugniatanie mięśni piersiowych,
 • oklepywanie – tylko górnych część mięśni piersiowych.

Masaż twarzy dla mężczyzn

Skóra mężczyzn różni się od skóry kobiet. Jest o wiele grubsza i bardziej wytrzymała na działania czynników zewnętrznych. Masaż twarzy dla mężczyzn nie tylko pozwoli na poprawę ukrwienia i napięcia skóry, ale także pozytywnie wpłynie na częste bóle głowy i ciągły stres. Mężczyzna może wykonywać masaż za pomocą specjalnie przeznaczonych do tego kamieni oraz rollerów.

Zobacz także: Masaż rollerem do twarzy

Masaż dla mężczyzn w profesjonalnym salonie

Chcesz podarować bliskiemu mężczyźnie chwilę relaksu i zapomnienia, a także oderwania się od trosk i codzienności? Wybierz masaż dla mężczyzn w profesjonalnym salonie lub spa. Taki prezent, to także doskonała okazja do spędzenia czasu we dwoje – podczas masażu dla par. Jaki masaż dla mężczyzn wybrać?

Masaż lomi lomi dla mężczyzn

Masaż lomi lomi w języku hawajskim oznacza uciskanie i ugniatanie oraz pracę nad tym co wewnątrz i na zewnątrz. Masaż lomi lomi dla mężczyzny pozwoli mu odczucie błogości, relaksu zarówno duszy, jak i ciała. Masaż ten wykonuje się z użyciem ciepłego oleju. Ważną rolę odgrywa muzykę, która musi wprowadzić osobę masowaną w stan błogości. Masaż lomi lomi dla mężczyzn polecany jest dla osób, które czują napięcie oraz ból, a także chcą się odprężyć. Masaż lomi lomi dla mężczyzn wykonywany w Moonlight Spa przebiega w spokojnej i wyciszającej atmosferze, która sprzyja osiągnięciu stanu błogości.

Inne przyczyny bólu nóg po przebudzeniu

Ból nóg po przebudzeniu może mieć różne przyczyny. Często wpływają na niego różnego rodzaju infekcje, urazy, przeciążenie, stres, zapalenie stawów i spożywanie alkoholu.

Masaż dla mężczyzny – prezent

Wizyta w profesjonalnym salonie to doskonały prezent. W Moonlight Spa przygotowaliśmy specjalne pakiety dla niego, dopasowane do potrzeb mężczyzn. W ofercie znajdziemy 3 masaże dla mężczyzn:

 • pakiet ekspresowy,
 • pakiet blue moon,
 • pakiet perfekcyjny.

Chcesz postawić na klasyczny masaż dla mężczyzny? To doskonały wybór dla panów, którzy pracują zarówno fizycznie, jak i jako pracownik biurowy. A dla osób zmagających się z dużym bólem doskonale sprawdzi się masaż leczniczy, który łączy w sobie elementy masażu klasycznego, masażu sportowego, rozluźniania mięśniowo – powięziowego oraz terapii punktów spustowych.
Masaż dla par to także doskonały prezent, który pozwoli na zbudowanie jeszcze silniejszej relacji. Blask świec, kojąca muzyka, piękny i relaksujący zapach, a także odprężający masaż pozwala na zbudowanie wspólnej tradycji i zachęcenia mężczyzny do częstszego uczestniczenia w masażach. W Moonlight Spa przygotowaliśmy 3 pakiety dla par:

 • pakiet Choco & Coco,
 • pakiet de Luxe,
 • pakiet Diamentowy.

Kup voucher do spa w eleganckiej kopercie i podaruj w prezencie odrobinę relaksu i przyjemności.

Zobacz także: Przeciwwskazania do masażu