Masażer ultradźwiękowy – jak ultradźwięki wpływają na poprawę naszej skóry?

W ostatnich latach technologia ultradźwiękowa stała się coraz bardziej popularna w medycynie estetycznej i terapeutycznej. Masażer ultradźwiękowy to jedno z narzędzi, które łączy zaawansowaną technologię z korzyściami dla zdrowia i urody. Jak działa masażer ultradźwiękowy?

Czym jest masażer ultradźwiękowy?

Masażer ultradźwiękowy to urządzenie, które wykorzystuje fale ultradźwiękowe do stymulacji tkanek pod skórą. Fale te wytwarzają mikrowibracje, które mogą wpływać na głębokie warstwy skóry, mięśni i tkanek łącznotkankowych.

Masażer ultradźwiękowy – czy warto?

Masażer ultradźwiękowy stał się nowoczesnym narzędziem, które łączy technologię z korzyściami dla zdrowia i urody. Jego wszechstronność sprawia, że jest on popularny zarówno wśród profesjonalistów, jak i klientów poszukujących skutecznych i nieinwazyjnych metod poprawy wyglądu i samopoczucia. Masażer ultradźwiękowy – efekty:

 • Fale ultradźwiękowe mogą stymulować produkcję kolagenu w skórze, co może prowadzić do jej ujędrnienia i redukcji drobnych zmarszczek.
 • Masaż ultradźwiękowy może pomóc w rozbiciu komórek tłuszczowych, co może przyczynić się do redukcji cellulitu.
 • Działa na głębokie warstwy mięśni, co może pomóc w łagodzeniu napięć i bólów.
 • Stymulacja tkanek może pomóc w poprawie krążenia krwi w obszarze masowanym, co przynosi korzyści zdrowotne.
 • Wykorzystywany w zabiegach kosmetycznych, może zwiększyć wchłanianie kremów i serum przez skórę, dzięki czemu stają się one bardziej efektywne.

Masażer ultradźwiękowy do twarzy – opinie i stosowanie

Masażer ultradźwiękowy może być także stosowany do twarzy. Według opinii masażer ultradźwiękowy do twarzy:

 • Poprawia wyglądu skóry: wielu użytkowników zauważyło, że ich skóra stała się bardziej jędrna i gładka po kilku zabiegach.
 • Wzmaga wchłanianie produktów pielęgnacyjnych: Dzięki masażerowi ultradźwiękowemu, serum i kremy są lepiej wchłaniane przez skórę, co potęguje ich działanie
 • Redukuje obrzęki: Niektórzy zauważyli zmniejszenie obrzęków w okolicach oczu po zastosowaniu masażera
 • Odpręża i relaksuje: Oprócz korzyści estetycznych, wielu użytkowników ceni sobie relaksujące działanie masażera na skórę twarzy.

Należy jednak pamiętać, że urządzenia te wykorzystują działanie fal ultradźwiękowych, dlatego nie wszyscy mogą je stosować. Przeciwskazania użytkowania dotyczą między innymi kobiet ciężarnych, karmiących, z chorobami układu krążenia, epilepsją oraz chorobą nowotworową. Stosowania masażera nie poleca się również osobom po zawale, udarze, z cukrzycą, marskością wątroby, krzepliwością krwi, podwyższonym ciśnieniem, gorączką oraz jakimikolwiek problemami skórnymi.

Masażer ultradźwiękowy na cellulit

Najczęściej masażer ultradźwiękowy stosowany jest na cellulit, z którym zmaga się większość kobiet. Masażer ultradźwiękowy wykorzystuje fale ultradźwiękowe do generowania ciepła i mikrowibracji w tkance podskórnej. Dzięki temu rozbija komórki tłuszczowe, poprawa krążenia krwi może pomóc w usuwaniu toksyn i nadmiaru płynów z tkanki podskórnej oraz stymuluje produkcję kolagenu.

Rezultaty używania masażera ultradźwiękowego na cellulit mogą różnić się w zależności od indywidualnych cech skóry, stopnia zaawansowania cellulitu oraz regularności zabiegów. Niektóre osoby zauważają znaczną poprawę po kilku sesjach, podczas gdy inne potrzebują więcej czasu, aby zobaczyć widoczne rezultaty.

Zobacz także: Jak pozbyć się cellulitu dzięki rolce do masażu nóg?

Masażer ultradźwiękowy – przeciwwskazania

Masażery ultradźwiękowe, choć są popularnym narzędziem w terapiach estetycznych i rehabilitacyjnych, mają pewne przeciwwskazania:

 • Nie zaleca się stosowania masażerów ultradźwiękowych u kobiet w ciąży.
 • Osoby z rozrusznikami serca lub innymi implantami elektrycznymi powinny unikać tej terapii.
 • Zabiegów ultradźwiękowych nie zaleca się u osób, które zmagają się z nowotworem lub u których wystąpiło podejrzenie nowotworu.
 • Osoby z aktywnymi zakażeniami skórnymi, ranami lub oparzeniami powinny unikać zabiegów w tych obszarach.
 • Zabiegi z wykorzystaniem masażera ultradźwiękowego mogą być przeciwwskazane dla osób z osteoporozą lub innych schorzeń wpływających na wytrzymałość kości.
 • U osób z zakrzepicą żylną lub z historią zakrzepicy zabiegi ultradźwiękowe mogą być przeciwwskazane.
 • Chociaż nie jest to bezwzględne przeciwwskazanie, w miejscach, gdzie znajdują się metalowe implanty, zabieg może powodować dyskomfort lub ból.
 • Osoby z chorobami tarczycy powinny skonsultować się z lekarzem przed przystąpieniem do zabiegu, zwłaszcza jeśli obszar szyi ma być poddawany terapii.

Zobacz także: Masaż tkanek głębokich – na czym polega?