Wpływ masażu na skórę – jak masaż wpływa na nasz organizm?

Masaż kojarzy nam się głównie z relaksem, odprężeniem i odpoczynkiem, jednak ma także ogromny wpływ na cały nasz organizm. Nie tylko jest pomocny w pozbyciu się bólu, ale także pozytywnie wpływa na wygląd naszej skóry, pomaga w redukcji cellulitu, pozbyciu się zmarszczek, a także ogólnej poprawnie samopoczucia. Jak masaż wpływa na nasz organizm?

Wpływ masażu na skórę

Masaż pozytywnie wpływa na naszą skórę, ponieważ pod jego wpływem rozszerzają się naczynia krwionośne, a krew i chłonka przyspiesza swój obieg. Masaż wpływa także na usunięcie martwego naskórka, poprawia odżywienie skóry oraz poprawia czynność wydalniczą gruczołów łojowych i potowych. Dodatkowo masaż wzbogacony o peeling i olejek sprawi, że nasza skóra będzie gładka i nawilżona, a także widocznie napięta. Wpływ masażu na skórę twarzy można nazwać bezbolesnym liftingiem, ponieważ regularnie wykonywany masaż, a także rolowanie naszej twarzy sprawi, że skóra będzie napięta i odżywiona, a zmarszczki widocznie spłycone.

Wpływ masażu na układ nerwowy

Wpływ masażu na układ nerwowy zauważalny jest poprzez pobudzenie lub wyciszenie komórek nerwowych. Wpływ masażu na układ nerwowy możemy zauważyć także poprzez złagodzenie bólu, które jest wynikiem rozluźnienia odpowiednich struktur. Masaż działa przede wszystkim na obwodowy układ nerwowy, jednak wywiera pewne działania także na ośrodkowy układ nerwowy.

Wpływ masażu na układ krążenia

Ogromne znaczenie dla funkcjonowania naszego organizmu ma krew. Wpływ masażu na układ krążenia to poprawa krążenia krwi w całym organizmie, a co za tym idzie tlen oraz substancje odżywcze są dostarczane do wszystkich komórek. Dzięki szybszemu krążeniu krwi zbędne produkty przemiany materii są z organizmu szybciej usuwane. Pozytywny wpływ masażu na układ krwionośny sprawia, że ryzyko wystąpienia żylaków oraz nadciśnienia tętniczego jest zmniejszone.

Wpływ masażu na układ oddechowy

Niewiele osób wie, że masaż wpływa także na układ oddechowy. W jaki sposób? Wpływ masażu na układ oddechowy możemy zauważyć w poprawie sprawności głównych i pomocniczych mięśni oddechowych. Dodatkowo poprawa sprawności układu oddechowego wynika także z poprawy pracy układu krążenia, nerwowego i hormonalnego.

Wpływ masażu na organizm

Masaż pozytywnie wpływa na cały nasz organizm. Sprawia, że układy w organizmie pracują sprawniej, a dzięki temu czujemy się lepiej, a także jesteśmy zdrowsi. Masaż pozytywnie wpływa nie tylko na dolegliwości bólowe i samopoczucie. Jaki jest wpływ masażu na organizm?

Wpływ masażu na tkanki

Tkanki w organizmie człowieka pełnią różne role. Jaki wpływ ma masaż na tkanki?

  • Tkanka łączna – odżywia, uplastycznia i poprawia funkcje życiowe,
  • tkanka chrzęstna – zapobieganie zmianom zwyrodnieniowym,
  • tkanka tłuszczowa – poprawa przemiany materii, działanie antycellulitowe, rozgrzanie tkanki i poprawa ukrwienia,
  • tkanka kostna – przyspieszenie procesu kostnienia w przypadku złamań lub pęknięć,
  • tkanka siateczkowa – poprawa odporności organizmu.

pozytywnie wpływa na przyrost tkanki mięśniowej.

Wpływ masażu na układ pokarmowy

Niewiele osób wie, że korzystając z masażu leczniczego może także poprawić działanie swojego układu pokarmowego. Wpływ masażu na układ pokarmowy zauważamy w polepszeniu się wszelkich funkcji przewodu pokarmowego. Dodatkowo masaż wpływa na przemianę materii.

Czy masaż pozytywnie wpływa na cały organizm człowieka?

Jak można zauważyć masaż ma wpływ na niemal cały organizm człowieka. Dodatkowo pozytywnie wpływa na bóle, z którym często się zmagamy – bóle kręgosłupa i bóle głowy. Masaż jest dostępny dla wszystkich, jednak przed wizytą należy sprawdzić czy nasz stan pozwala na wykonanie danego rodzaju zabiegu, można wykonywać go w każdym wieku i u osób każdej płci. Oprócz wcześniej wymienionego wpływu masaż pozytywnie wpływa na: układ limfatyczny, układ moczowy i układ hormonalny. Nie zastanawiaj się i skorzystaj z oferty Moonlight SPA!

Zobacz także: Masaże po liposukcji – rehabilitacja po zabiegu