Masaż na stres – jaki wybrać?

Według badań blisko co 5 Polak doświadcza stresu codziennie. Wpływ na to ma praca, szkoła, a także codzienne obowiązki. Odczuwanie stresu nie wiąże się tylko z nagłymi zmianami nastroju, ale ma także wpływ na nasze samopoczucie oraz ogólną kondycję zarówno psychiczną, jak i fizyczną. Długotrwały stres może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Jest wiele sposobów na radzenie sobie z codziennym stresem, jednym z nich jest masaż. Jaki wpływ ma masaż na stres?

Wpływ masażu na stres

Masaż to jeden z najlepszych sposób na stres, dodatkowo ma pozytywny wpływ na cały nasz organizm. Jak masaż wpływ na stres?

  • Redukuje stres i pozytywnie wpływa na samopoczucie – podczas masażu obniża się poziom kortyzolu, a wzrasta poziom serotoniny i dopaminy.
  • Niweluje ból – częstą przyczyną bólu głowy i kręgosłupa są napięte mięśnie, które są także skutkiem długotrwałego stresu.
  • Daje odpoczynek dla umysłu – masaż głowy na stres to doskonałe rozwiązanie dla osób, które zmagają się z natłokiem obowiązków. Po kwadransie masażu głowy jesteśmy znacznie bardziej skupieni i skoncentrowani.
  • Odpręża i relaksuje – masaż to doskonały sposób na stres i oderwanie się od codzienności.

Masaż głowy na stres – czy warto go wykonać?

Nadmierna ilość stresu, mała ilość snu, siedzący tryb życia, zła postawa podczas pracy, brak czasu na relaks i odpoczynek skutkują częstymi bólami głowy, karku, szyi oraz kręgosłupa. Dolegliwości te mogą być uciążliwe i znacznie utrudniać codzienne funkcjonowanie. Rozwiązaniem może być regularny masaż na stres. Dlaczego na stres warto wykonać masaż głowy? Okolica głowy oraz szyi to bardzo ważne punkty na ciele człowieka, to tam gromadzimy złość, zdenerwowanie i stres z całego dnia. Dlatego regularnie wykonywany masaż głowy wpłynie na stres pozytywnie, redukując go.

Jaki masaż na odstresowanie wybrać?

Praktycznie każdy masaż zadziała na redukcję stresu, wyróżnia się jednak 3 masaże na stres, które mają najlepsze działanie:

  • Masaż relaksacyjny – dla osób zestresowanych, zmęczonych, które oczekują relaksu i odpoczynku,
  • Masaż klasyczny – dla osób, które odczuwają skutki nadmiernego stresu, takie jak: ból pleców, ramion, itp.
  • Masaż leczniczy – dla osób, które są pod wpływem długotrwałego stresu i zaczynają odczuwać silny ból karku, szyi, ramion, głowy, a także zesztywnienie mięśni, które powodują ograniczenia ruchu.

Zobacz także: Czym są punkty spustowe? Jak się ich pozbyć?