Czym jest ręczny masażer antycellulitowy?

Chociaż cellulit jest zmorą większości kobiet istnieją sposoby na jego redukcję. Najbardziej skuteczna jest zmiana trybu życia i odżywiania. Warto jednak wspomóc walkę z cellulitem, np. wykonując masaż. Jeżeli chcemy zacząć wykonywać antycellulitowy masaż warto zdecydować się na zakup ręcznego masażera, który jest najtańszym rozwiązaniem, jednak nie mniej skutecznym.

Jaki masażer ręczny do cellulitu wybrać?

Masażery do cellulitu możemy podzielić na 2 główne grupy: ręczne oraz elektryczne. Masażer antycellulitowy ręczny to najbardziej podstawowa opcja, która nie wymaga żadnego zasilania, gdyż jego rolę pełni nasza dłoń, na którą go zakładamy. Jakie rodzaje masażera ręcznego na cellulit wyróżniamy?

Roller – ręczny masażer antycellulitowy

Roller to wałek, na którym znajdują się niewielkie wypustki. Podczas odpowiedniego użycia wałka tłuszcz jest rozbijany, a wygląd skóry poprawia się. Masażer ręczny do cellulitu w postaci rollera może być wykonany z plastiku lub drewna. Masaż za pomocą rollera wykonujemy zawsze w kierunku serca, dzięki temu przyczyniamy się do poprawy krążenia limfy. Masowanie ciała przyczynia się także do poprawy krążenia krwi, dotlenienia naszego organizmu, a ponadto likwidacji napięcia mięśniowego.

Zobacz także: Grubsze uda – jak pozbyć się tkanki tłuszczowej z ud?

Szczotka – ręczny masażer antycellulitowy

Szczotkowanie ciała to prosty i tani zabieg, który możemy wykonać samodzielnie w domu. Masaż antycellulitowy szczotką wykonywany jest na sucho. Dzięki temu ręcznemu masażerowi nie tylko pozbędziemy się cellulitu, ale także poprawimy jędrność skóry i jej koloryt. Dodatkowo za pomocą szczotki pozbędziemy się martwego naskórka oraz wrastających włosków.

Próżniowy ręczny masażer na cellulit

Próżniowy masażer na cellulit przypomina bańkę chińska jest jednak większy i wykonany z silikonu. W przeciwieństwie do klasycznych baniek nie ma konieczności ogrzewania wnętrza. Podciśnienie powstaje przez zassanie skóry. Prawidłowo wykonany masaż bańką pobudza krążenie krwi i płynów ustrojowych. Wspomaga też rozbijanie złogów tkanki tłuszczowej i pobudza metabolizm.

Zobacz także: Grubsze uda – jak pozbyć się tkanki tłuszczowej z ud?

Jaki masażer ręczny antycellulitowy wybrać?

Jeżeli zależy Ci na osiągnięciu efektu bez dużego naginania budżetu domowego warto zakupić masażer antycellulitowy ręczny. Dzięki systematyczności osiągniesz oczekiwany efekt i będziesz mogła cieszyć się gładką i piękną skórą. Pamiętaj jednak, że walka z cellulitem to nie tylko kwestia użycia masażera. Ważne jest również utrzymanie zdrowej diety, regularne uprawianie aktywności fizycznej, odpowiednie nawodnienie organizmu oraz dbanie o skórę poprzez regularne peelingi i nawilżanie.

Zobacz także: Masaże po liposukcji – rehabilitacja po zabiegu